Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2,5 hónapja dolgozok egy bp....

Veronika1969 kérdése:

2,5 hónapja dolgozok egy bp. -i üzletbe n és a nem jelentett még be és kifizetni sem fizetett! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2017 novemberébe kezdtem el a fent említett üzletnél dolgozni, de nagyot csalódtam. A mai napig nem jelentett be és fizetést sem utalt. Tösször kerestem fel őket emailbe és telefonon is és vagy válaszra sem méltattak,vagy azt mondták ,hogy türelmemet kérik. 47éves nő vagyok nagyon örültem ennek a munkának mert sajnos ennyi idősen nem sok helyre kellek. Pár napja voltam bíróságon ahol azt mondták hogy elindítják a pert de készüljek fel több év is lehet mire pénzhez jutok. Egy fórumon olvastam aki 1,5éve pereskedik velük hasonló kifizetetlenség miatt. Esetleg valami más megoldást tudnátok,hogyan juthatnék a jogosan járó béremhez? (okoskodó válaszokat nem kérek)

2018. febr. 8. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen megkeresni a fönököt , és közölni vele hogyha holnap nincs szerződés és pénz akkor nem mész dolgozni , és feljelented őket.
2018. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nyomd fel a NAVnál, napok alatt eltemetik érte
2018. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért törölték kérdésemből,de egy Lidl üzletről van szó. Már jeleztem főnöknek aki azt mondta,hogy hívjam a pesti központukat. Ezt több alkalommal megtettem mégsem kaptam se fizetést se bejelentést azzal az indokkal,hogy több embert vettek fel és így elhúzódik.
2018. febr. 8. 13:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerződésemet megkaptam,sőt már a cafetéria kártyám is viszont a bejelentésem nem történt meg sem a béreim kifizetése.
2018. febr. 8. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne sértődj meg de hogy voltál képes lehúzni 2.5 hónapot ha egy forint fizetést sem kaptál?

Észrevétel! -> A kérdésből nem törölnek ki szavakat. Vagy törlik a kérdésed vagy nem. Vérzik a sztorid rendesen.

2018. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam eközbe másik állást keresni eddig eredménytelenül és bizakodtam,hogy egy nagy multinacionális vállalat ilyet nem tesz meg és valóban csak valami hiba történhetett amivel eddig hitegettek. Már voltam bíróságon is,várom az első tárgyalás időpontját, viszont "állítólag" több ember is tett már panaszt ellenük nem sok sikerrel.

Észrevételedre a hozzafűzni valóm mindössze annyi,hogy lehet ezekszerint én nem fogalmaztam bele kérdésembe az üzlet nevét.

2018. febr. 8. 14:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Így utólag már én is úgy látom,hogy azonnal lépnem kellett volna jogi útra ezzel kapcsolatban,de én közel 20évig egy magán vállalkozónál dolgoztam és a munkahely megszűnése után sajnos nem igazán olvastam utánna a dolgoknak így nem igazán tudtam ez hogyan működik egy multinacionális vállalatnál. Vártam a bejelentésenre,fizetésemre...természetesen egy kis idő után már elkezdtem utánna nézni a dolgoknak és rájöttem,hogy ennek nem így kellene működnie,viszont munkahelyemet féltve nem mertem panaszt tenni se erélyésebben fellépni a bejelentés miatt.
2018. febr. 8. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Még a közjegyzőtől kérheti a fizetési meghagyás kibocsátását az elmaradt munkabérre és az illetékes kormányhivatal munkaügyi szakigazgatási szervénél is panaszt tehet.
2018. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítő válaszát,holnap ennek utánna járok!
2018. febr. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!