Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mióta, melyik év óta fizetünk...

Mióta, melyik év óta fizetünk az ivóvízért?

Figyelt kérdés
És valaki még azt is megtudná mondani, hogy melyik törvény vagy rendelet érvénybe lépése óta?

2018. febr. 5. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Konkrétan mire gondolsz?

A kútvízre, vagy a falból kiálló csapra, ami a lakásokban van, vagy a palackozott ásványvízre?

Azért nem mindegy. :)

2018. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A lakásokban, családiházakban.


Természetesen társasházakban és lakás szövetkezetekben is, csak ott nagyon sokáig nem volt vízóra minden lakásban hanem a közösköltségben fizették a vizet.

2018. febr. 5. 18:36
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez már ugyanúgy az idők homályába vész, miként már azt sem tudod megmondani, mióta fizetünk a kenyérét. Én nem emlékszem arra, hogy vezetékes víz valaha ingyen lett volna. Amíg a patakból hozta Juliska, ingyen volt.
2018. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A kérdező úgy érti, hogy régebben akármennyit használhattál, csak 500 forintot kellett fizetned érte, vagy egy X összeget. De ez megváltozott. Mióta?
2018. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem fizetek az ivóvízért. De még az áramért sem.
2018. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Végül is aki nem jogász, de családiházban élt vagy nőt fel, akkor ha máshonnan nem, akkor talán arra kellene emlékeznie, hogy melyik évben szereltek fel náluk vízórát, esetleg, hogy mikor kellett aknát építeni. (nem tudom, mert én mindig lakásban laktam :) )
2018. febr. 5. 18:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy a közös költségben benne volt, attól még kellett fizetni, csak átalánydíjas volt.
2018. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Én közös költséget, így aktalánydíjat sem fizetek. De igazából nem is szeretnék.
2018. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minden házban máshol szerelnek vízórát. És azelőtt is fizettél érte, csak átalanydíjas formában.
2018. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni az ivóvízért, most is lemehetsz a Dunára ingyen vizet merni.


A közműszolgáltatásért viszont kell fizetni.

2018. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!