Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell ezt elintézni?

Hogyan kell ezt elintézni?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. Az lenne a gondom hogy mentális betegségeim vannak (skizofrénia) és az állapotom néha olyan súlyos lesz hogy kórhàzba kerülök mert gyógyszereket szedek be stb. Másrészt nem tudok munkahelyet találni megtartani, mert nagyon lassan dolgozok le is vagyok százalékolva még a védett munkahelyről is elküldenek. Harmadrészt rossz szociális körülmények között élek egy szállón, ahol nem lehet lakni a végtelenségig és utána ki tudja mi lesz. Javasolták nekem hogy nem lenne rossz ötlet egy gondnok kirendelés. Én is ezt érzem mostanában de nem tudom hogy kell elinditani. Nincd hozzátartozó aki ezt vállalni tudná, hivatásos gondnok kerülhet szóba. De hogyan kell ezt intézni? Kérem aki tudja az írja le Nekem. Köszönöm!
2018. febr. 4. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
A Ptk. - 2013. évi V. törvény - 2:28. §-a rendelkezik arról, kik kezdeményezhetik a gondnokság alá helyezést a bíróság előtt. Például a gyámhatóság is kezdeményezheti, be kell fáradni oda, s ott kérni, hogy írjanak ez ügyben a bíróságnak.
2018. febr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!