Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatmódosítást a NAV-nál csak...

Adatmódosítást a NAV-nál csak személyesen lehet elintézni?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtam össze és változott a nevem. Nem tudtam a NAV oldalon kiigazodni, hogy most akkor csak személyesen lehet ezt elintézni vagy van ehhez nyomtatványkitöltő progi is? Az oldalukon találtam egyet, de én úgy vettem ki, hogy azzal csak az adóbevallást lehet kitölteni.


[link]



2017. nov. 8. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, lehet kérni egy ilyen papírt, amivel feljogosíthatsz valakit, hogy a nevedben járjon el. Én is pont múlthéten voltam bent, kaptam egy ilyen papírt, mert külföldön élek, másnak kell bemennie majd helyettem.
2017. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezenkívül más milyen jellegű nyomtatvány nincs, amit le lehetne tölteni? Egy egyszerű adatmódosítással kapcsolatos nyomtatvány? Én most is keresgéltem, de nem így külön nem találtam. Nem azért érdekes a kérdés igazából, hogy mert nem tudok elmenni, hanem sajna elég gáz a nyitvatartásuk és nyilván ha lehet és van ilyen nyomtatvány, akkor inkább letöltöm, kitöltöm és beküldöm, mintsem bemenjek. HA kell, hát kell, de ha van ilyen megoldás, akkor inkább azt választanám.
2017. nov. 8. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell bejelenteni az adatmódosítást, mert azt a NAV már automatikusan megkaptad. Új adóigazolványt kellene igényelned az új neveddel, ez nem egy sürgős dolog, és elintézhető elektronikusan, ha van ügyfélkapud, vagy akár postán is.
2017. nov. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17T34 nyomtatvány.
2017. nov. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
WOW, köszönöm szépen !! Megnézem akkor mégegyszer! Köszönöm mégegyszer :)
2017. nov. 10. 06:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!