Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Copyright-os kép használatáért...

Copyright-os kép használatáért büntetés?

Figyelt kérdés
Találtam egy jó piaci jelentést, amelyet egy oldaról lehetett letölteni miután regisztráltam. Jó ábrák vannak a dokumentumban. Nekem nem passzolt a betütípus és a megnevezések sem (mert angolul voltak). Ezért ezeket szerkesztettem, viszont az ábrákon volt copyright logó ami elcsúnyította az egészet. Ha én most ilyen képet/képeket beleteszek szakdolgozatba azzal bünt követek el? Megbüntethetnek ezért?
2018. jan. 23. 19:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Forrásként az irodalomjegyzékben fel van tüntetve a forrás, meg az egyes ábrák alatt is a szerzők nevei ugye
2018. jan. 23. 20:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Copyrightos képet nem szabad felhasználni, attól copyrightos. Nem a szakdolgozat szempontjából, hanem a szerzői jogok szempontjából. Nem hinném, hogy megbüntetnének, hiszen nem jut a kép tulajdonosának a tudomására, de nem elegáns egy szakdolgozatban, és a bírálatban erre megjegyzést tehetnek.
2018. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A jó édes ***** válasza:
90%
A copyright annyit tesz, hogy szerzői jog védett. Ennek sok fokozata van attól függően, hogy pontosan milyen jogokkal is akar élni az eredeti szerző, de általánosságban nem módosíthatod, nem használhatod fel hasznonszerzésre és ha be is mutatod valahol, ott mindenütt fel kell tüntetni az eredeti tulajdonost.
2018. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Hát az az igazság, hogy az oldalon utánaolvastam, ott azt írják, hogy felhasználható de a logónak jól láthatónak kell lennie.

Viszont ha beleteszem a dolgozatba akkor nem mutat jól és ahogy első írta mi van ha belekötnek?


Szerintetek mit tegyek? Szerepeljen a logó vagy inkább ne a bírálat miatt?

2018. jan. 24. 00:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, ilyen esetben mit tegyek? Ha a tulajdonos nem szerez róla tudomást akkor mégis inkább jobb lenne az eltüntetés, hiszen nem gondolom, hogy a bíráló utána járna a dolognak. Viszont ha eleve olyan kép kerül a dolgozatba kissé "csúnya" és zavaró lehet.
2018. jan. 24. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg úgy van, hogy jól láthatónak kell lennie a logónak, akkor legyen jól látható.

Ha belekötnének, hivatkozhatsz arra, hogy így volt megengedve a kopirájtos tartalom. (És mondhatod mellé, hogy nagyon beszédes és sokat mondó az ábra, ezért tetted be.)


A szerzői jogokat mindig tartsd be és járj utána.

2018. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A jó édes ***** válasza:
100%
Ábrát te magad is tudsz rajzolni, ha nem valami bonyolult műszaki rajzról van szó, akkor nem is jogsértő, ha odaírod, hogy honnan vannak az eredeti adatok és megnevezések.
2018. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!