Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi helyzetben valahogy...

Az alábbi helyzetben valahogy kijöhetnék jól, ha feljelenteném az illetőt bántalmazásért?

Figyelt kérdés
Egy hete történt, hogy az egyik ismerősömmel konfliktusba kerültem, és a vita odáig fajult hogy megrángatott a hajamnál fogva. Látleletet nem készíttettem, mert ugyan fájt, de nem maradt nyoma tehát felesleges lett volna csináltatni. Szemtanú, mivel egy zárt helyiségben voltunk, csak egy van, a barátnőm aki velem volt és látta hogy valóban ez történt. Ha feljelentem testi sértésért, kijöhetnék jól belőle? Hiszen a szemtanúval 2-1 az állás a mi javunkra. Nem tudom, számít-e, de mindhárman nők vagyunk. Kérem olyan válaszoljon a kérdésre, aki jártas a jogban.
2018. jan. 16. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy "jól jönnél ki belőle"?
2018. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gondolkodásodon változtass és nem lesz több ilyen (hülyeségből adódó haj baj) konfliktus. Semmi értelme feljelentened mert:


"Látleletet nem készíttettem, mert ugyan fájt, de nem maradt nyoma tehát felesleges lett volna csináltatni. "

2018. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt, hogy én nyerném meg a pert.

Nem csináltattam látleletet, de nekem ott van a szemtanúm, míg neki semmije sincs. Nekem viszont van bizonyítékom.

2018. jan. 16. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lenne sok értelme. Egyrészt ha feljelented könnyű testi sértés miatt, akkor az büntetőügy lenne. Az az állam és a vádlott között folyik, tehát te definíciószerűen nem nyerhetsz, mert nem is vagy vagy főszereplője az eljárásnak, csak mint első számú tanút fognak meghallgatni sértettként. (Nem beszélve arról, hogy mivel az egyetlen tanú a barátnőd, nem valószínű, hogy nagy súlyt adnának a szavának, pontosan azért, mert nem pártatlan.)


Másodszor: nem is igazán valószínű, hogy látlelet és minden egyéb bizonyíték (pl. kamerafelvétel) nélkül elítélik. A dolog nem úgy megy, hogy ketten állítunk valamit, ő pedig egyedül tagad, de 2-1, tehát nekünk van igazunk. Nonszensz világot eredményezne, ahol 3 ember nem maradhat megfigyelés nélkül egy szobában, mert félő, hogy ketten megvádolják a harmadikat.


Tehát: HA el is jutna tárgyalásig a dolog (amit kétlek, mert nincs ügyész, aki ennyi bizonyítékkal tárgyalásra visz ügyet), és HA elítélnék (amit a fent kifejtettek miatt szintén kétlek), akkor erre az ítéletre alapozva benyújthatnál polgári jogi igényt sérelemdíj iránt mondván, sérült a testi épséghez, egészséghez való jogod. Ennek az összege 4 tényezőtől függ:

Felróhatóság mértéke -> ez sima, szándékosan bántalmazott

Ismétlődő jelleg -> csak egyszer történt, ez neked nem jó

Jogsértés súlya -> hát ez is gyenge, egy hajcibálás - habár fáj - de nem tartozik a súlyos sérülés kategóriába

A jogsértés sértettre és környezetére gyakorolt hatása -> gondolom ez sem túl nagy.


Szerintem ebből ne csinálj ügyet, nem sokat lehet vele elérni.


Üdv,

egy jogban jártas személy :)

2018. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!