Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halálos balesetet okoztam...

Halálos balesetet okoztam betépve, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Csupán egy kérdés, nem okoztam balesetet. Mi a büntetés, ha be voltam tépve/ittas állapotban okoztam balesetet? És ha abszolút nem vagyok hibás, csak részt vettem a balesetben betépve/ittasan?
2018. jan. 11. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre van jogszabály azt érvényesítik , kissé enyhít ha büntetlen vagy és beismered vagy együtt működsz a hivatalokkal . Egy baleset esetén ha kiderül hogy ittál pl szondáztatnak vagy sérülések kivizsgálása miatt bevisz a mentő stb akkor jelentik a yardnak és az kemény bukó .
2018. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
csak attól függ kit ismersz, illetve kit tudsz megvenni.
2018. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem lehet megmondani. Azt hiszem hogy ha ittas vagy szer befolyása alatt állsz az súlyosabb ebben az esetben.
2018. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

ÁLTALÁBAN 3-7 év letöltendő.


Persze ha két kisgyereket öltél meg, az más a büntetésben is, mintha egy öreg mamókát. (Ez az igazság)

2018. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hibás, akkor csak bódult vezetésért ítélhetnek el.

Ha te okozod és megölsz egy embert, 1-5 év, több áldozatnál 2-8 év.


"237. § Járművezetés bódult állapotban"


[link]

2018. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. jan. 11. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Attól is függ, ki vagy és mennyit tudsz adni a sztárügyvédnek. Császár Előd drogosan balesetet okozott, amiben egy rendőr meghalt, az elkövető felfüggesztettet és 100ezer Ft pénzbírságot kapott.
2018. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Stohl buci András bedrogozva matarészegen átment autóval egy öregemberen, aki lenyomorodott. Kapott 2-3 hónap elzárást...
2018. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7, 8: hagyjátok ezek buborékban élnek.

különösen látványos a 2es válasz lepontozása 😁

2018. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok nyavalygó nyafigép semmit nem tud az igazságszolgáltatás működéséről és a jogról, de benyögi, hogy ,,minden azon múlik, kit tudsz megvenni" - és akkor annyira, de annyira elhiszik, hogy megfejtették a világot...


Hogy a kérdésre válaszoljak: Btk. 234.§ (2) c) - halált okozó közúti veszélyeztetés, 5-10 év, fogház fokozat (kivéve ha az elítélt visszaeső

Az önhibából eredő ittas/bódult állapot pedig súlyosító körülmény lenne az ítélet kiszabásakor.

2018. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!