Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 18 éves elmúltam, mi van...

Ha 18 éves elmúltam, mi van az alábbi dologban érvényben?

Figyelt kérdés
Nem a szüleimmel lakom, akkor az iskolában ki felelős értem? Én vagy akinél lakok?
2018. jan. 8. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általában a tetteidért te magad vagy a felelős. Speciális esetekre pedig akkor lehet válaszolni, ha ismerjük az összes körülményt.
2018. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolok itt arra hogy pl ha valamiert nem mennek be felhivjak-e mert ver szerint semmi simncs koztunk.. de o vartog allitja hogy ot vonjak felelossegre
2018. jan. 8. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól cselekvőképes vagy, így a szüleidnek nincs köze az ügyeidhez.
2018. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ettől függetlenül ha középsikolás vagy, a tanár szokása a szülőkkel való kapcsolattartás, akkor is ha már 18 éves vagy.
2018. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy azt hívja fel akivel lakok, aki nem a szülőm.
2018. jan. 8. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi következménye van a szüleidre vagy a bíróság által kijelölt képviselőidre nézve, hogy basztatni fogják őket levélben meg telefonon és 50 igazolatlan óra után nem folyósítják tovább a családi pótlékot, szóval max. a pénztárcájuk bánja ha nem jársz iskolába, de jó nagy gyökérnek kell lennie ahhoz valakinek, hogy ennyit mulasszon igazolatlanul. Attól még, hogy nem a szüleiddel laksz, még őket fogják cseszegetni, hogy miért nincs a gyerek iskolában, mert ők vannak megjelölve, mint baleset, illetve egyéb váratlan esemény esetén értesítendő személyekként és tök mindegy, hogy ők az ország egyik végében vannak, te meg a másikban, ugyanúgy csörögni fog náluk a telefon, ha feltűnik, hogy már jó ideje nem jelentél meg az iskolában, a helyi önkormányzat pedig minden igazolatlan óráról abban a hónapban tájékoztatót küld a szülőknek.

16 éves korodig voltál tanköteles, onnantól kezdve se téged, se a szüleidet, se a törvényes képviselőidet nem lehet jogilag felelősségre vonni a hiányzások miatt, saját magadból csinálsz egyedül hülyét, ha nem mész iskolába.

2018. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A hiányzás csak egy példa volt, de köszönöm mindenkinek!
2018. jan. 8. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag:senkit nem hív fel,

gyakorlatilag: akit eddig is felhívott, amíg be nem töltötted a 18-at

2018. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!