Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a rendőrök rajtakapnak,...

Ha a rendőrök rajtakapnak, hogy mopedautóban 2 éves tapasztalat nélkül embert szállítok, mit kaphatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves vagyok, és nyáron vásárolni szeretnék egy mopedautót. Néhány osztálytársam szeretné hogy elvigyem őket suliba, de ugye 17. életév betöltése és 2 éves tapasztalat nélkül nem vihetem legálisan.. Mit gondoltok? Ha elkapnának mit kaphatok? Nyílván pénzbírság kb. menniy? Illetve valamennyi pont? aból is mennyit kb.? Köszi szépen!

2018. jan. 4. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A pénzbírságot nem tudom, de a jogsid ugrik.
2018. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Molyember ***** válasza:

www.autonavigator.hu/cikkek/nem-eu-konform-a-hazai-mopedauto-szabalyzas/

B-kategóriás jogsi kell hozzá, és rendszám. Az árából már vehetnél egy igazi autót, amiben nem halsz meg mindenképpen. Ezeknél a műanyag "autóknál" még egy régi Swift is biztonságosabb.

Mivel jogsi nélkül vezetsz (17 éves korodik nem lehet), a helyszíni bírság 45 ezer forint, de mivel ennyi úgysem lesz nálad, duplázódik. 90 ezerből már részben meg is lenne a jogosítvány ára...

Ha balesetet csinálsz, akkor a biztosító fizet a másiknak, aztán behajtja a szüleiden 5 millió forintig.

Szerintem ezt nem gondoltad át, de álmodozni szabad.

2018. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, nagyon de nagyon el vagy tévedve, mivel 2009-ben behozták azt a törvényt, hogy 'AM' jogosítvánnyal VAGY lejárt 'B' jogosítvánnyal vezetheted :)
2018. jan. 4. 22:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve, ha NEM haladja meg a 4Kw-ott akkor is vezetheted a 4 kerekű "segédmotort". Most jogsizom, és direkt felvetett kérdés volt, ÉS DE Lehet moped1autót vezetni 'AM'-el. ;)
2018. jan. 4. 22:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat! A 2009-es dátum amikor 'M'-ből besorolták 'B'-be. Ezekután 2013-ban vissza szabályozták L6e kategóriába immáron újra lehetett segédmotoros jogsival vezetni csak akkora a neve megváltozott 'AM'-re.


Hivatalos KRESZ oldalán ez az állítás van:


AM (segédmotor kerékpár) kategóriájú jogosítvánnyal vezethető, amennyiben saját tömege kevesebb mint 350 kg (elektromosnál akksi nélkül), és a teljesítménye kevesebb mint 4Kw( kb 5,5LE). 16 éves korig csak belföldön vezethetsz, 17 éves korig nem szállíthatsz utast.


De nem erre tértem ki hanem az utas szállításra. Ha nem értessz hozzá nem kell okoskodni :)

2018. jan. 4. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!