Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyien pereskednek Mo-on az...

Mennyien pereskednek Mo-on az emberek? Akiknek ügyvédre van szüksége, mindenkinek van ismerőse, aki ismer megbízható ügyvédet?

Figyelt kérdés

Mert az ügyvédeknek általában nincs weboldaluk, hogy bemutatkozzanak, hogy lássák a leendő ügyfelek, hogy kb mivel foglalkoznak, hány évesek, hol végeztek, milyen szakvizsgájuk van, stb. Neadjisten még egy fényképet is mutatni lehetne, hogy lássuk.

Van ugyan néhány igényesen fölépített oldal, de az is főleg Pesten.


Még az ügyvédkereső oldalakon se lehet más információt találni, mint a név, esetleg szakterület, és a cím.


Akkor hogyan talál megbízható ügyvédet akárki? Mindenki ismer annyi már pereket tapasztalt embert, hogy körbekérdez ,és máris megvan az ügyvéd?


Vagy megnézi a címet, odamegy, és első látásra, szimpátia alapján aláírja a megbízást? Azt nem hiszem, hogy személyesen bárki akármilyen óvatosan is kérdezne az ügyvéd tapasztalatairól, stb., mert az eleve bizalmatlanságnak tűnne, nem?


Nincsenek az ajánló oldalakon vélemények se, pedig ott a helye, lehetne véleményt írni. Miért nem írnak az adott ügyvédnek a volt ügyfelei véleményt? Max, annyit, hogy "jó ügyvéd". Az aztán segít másnak, hogy miért is válassza pont azt az ügyvédet.


Hogy lehet csak a nevek + irodacímek alapján ügyvédet választani? Szerintem sehogy.



#ügyvéd #tapasztalat #ügyfél #megbízás #peres ügy #ügyvédlista #Ögyvédi Kamara #Ögyvédbróker
2016. szept. 29. 06:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ügyvédi kamara előírja, hogy az ügyvédi reklám nem utalhat az ügyvéd eredményességi mutatójára (pl. a megnyert perek számára, arányára), az ügyfelek számára illetve fontosságára. Az ügyvéd magáról csak teljesen objektív, pontos tájékoztatást adhat, ami semmiképpen sem lehet félrevezető, félreértelmezhető.


Mivel ügyvéd és ügyfél között ún. bizalmi viszony alakul ki, így az ügyvédi megbízás is sokkal személyesebb, mint egy egyszerű megbízási szerződés, azaz nem egy tucatcikkről beszélünk, amit a TV-ben lehetne reklámozni. Éppen ez a "bizalmi jelleg" ad okot arra, hogy úgy választasz ügyvédet, hogy elmész hozzá, beszélsz vele és eldöntöd, hogy adsz-e neki megbízást vagy sem, akarod, hogy képviseljen, vagy sem (miképpen az ügyvéd is eldönti, hogy elvállalja-e az ügyedet vagy sem).


És hidd el, az, hogy egy ügyvédnek milyen diplomája, szakvizsgája, tapasztalata, ajánlása, tudomisénmije van még közel sem jelenti, hogy Te neked is ő kell, és Te is éppen vele leszel megelégedve. Ismerek olyan ügyvéd kollégát, aki szakmailag kritikán aluli (mindent az ügyvédjelöltje csinál helyette), de az ügyfélköre mégis kitart mellette, mert emberileg viszont tüneményes (értsd seggnyaló), a megbízónak meg hát ez is fontos.


Lényeg tehát, hogy neked kell megítélni, hogy kibe fekteted a bizalmadat.

2016. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy reklámozni nem szabad.


Az oldalakon, amiket láttam, nincs is reklám. De meg lehet tudni belőlük, hogy hány éves az ember, hol nőtt föl, hol végzett és mikor, hol dolgozott addig.

Esetleg a családjáról valami.


Az ügyfelek nem hagynak véleményt. Ami másoknak segítene, és esetleg az ügyvédnek is, hogy mit csinál vagy nem csinál jól az ügyfelek szerint.


Igen, a bizalom kialakulhat. De amikor az ügyfél a megbízást adja, akkor még nem ismeri -ha nem az ismerősei ajánlották- az ügyvédet, és nem tud mit csinálni, ha félúton már bánja, hogy őt választotta. Szerintem félig képviselt ügyet nem vesz át ügyvéd, én biztos nem venném át egy másik ügyvéd elkezdett ügyét.


Valahogy nagyon egyenlőtlen a helyzet, az ügyfél a személyes belső problémáit tárja az ügyvéd elé, még üzleti ügyekkel kapcsolatban is, pláne polgári vagy büntető ügyekben. Pucéran áll az állig begombolkozott ügyvéd előtt.


A másik probléma, hogy az e-mail címekre írt egyszerű kérdésre sem válaszol sok ügyvéd, vagy először ír valamit, ami nem válasz, és utána nem válaszol. Pl. arra a kérdésre, hogy vállal-e ilyen és ilyen ügyeket, az a gyakori válasz, hogy áll személyes rendelkezésre az irodájában munkaidőben. Attól függ vajon, hogy vállal-e olyan ügyeket, hogy személyesen mit beszélnek meg, vajon?


El tudom képzelni, hogy emberek inkább lemondanak a pereskedésről, az igazságszolgáltatás lehetőségeiről, ahogy látják, hogy vaktában kellene választani egy szakembert, aki helyettük jár el. Elkezdenek ügyvédet keresni, nem találnak semmi információt, nem kapnak a kérdéseikre választ, beszélnek egy-két szóbajöhető ügyvéddel, aztán föladják az egészet.

2016. szept. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!