Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha regisztrált munkanélküli...

Ha regisztrált munkanélküli voltam, akkor meg van határozva, hogy mennyi időt (honapot) kell dolgoznom az új munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Tehát, ha valaki fél év után jobb munkát ajánl, vagy úgy döntök, hogy tovább szeretnék tanulni, akkor fel tudok mondani, vagy meg van határozva, hogy mennyi időt kell a megadott helyen dolgoznom? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 29. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen szabályról, nyugodtan átmehetsz máshova fél év után.
2017. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akár még aznap, nem félév után.
2017. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi köze van a munkanélküliségnek ahhoz, hogy mikor mondasz fel az adott munkahelyeden? Semmi. Sőt, ha bármilyen szociális ellátást kaptál, pl. foglalkoztatást helyettesítő támogatást, akkor azt a munkaviszony létesítésével nem megszüntetik, hanem 3 hónapra csak felfüggesztik. Mivel sosem lehet tudni, hogy valaki kiállja-e a próbaidőt vagy sem. Emiatt a 3 hónap alatt, ha esetleg nem vált be a munkahely, akkor újra lehet a támogatást folyósítani.
2017. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy találtam most egy munkát, viszont lehet, hogy csak nyárig dolgoznék itt. Mivel regisztrált munkanélküliként voltam elismerve, így a munkaadóm bértámogatást igényelhet, amit 6+3 hónapig kaphat meg, vagyis a munkaügynél dolgozó nő két opciót mondott, és a fönőköm ezt a 6+3 hónapot szeretné. És arra lettem volna kíváncsi, hogy nekem ez idő alatt kötelező módon náluk kell-e dolgoznom, vagy bármikor felmondhatok. 5 hónapja élek Magyarországon, és sajnos ezekkel még nem nagyok vagyok tisztába.
2017. dec. 29. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor légyszíves jelezd a munkaügyiben dolgozó hölgynek, hogy milyen terveid vannak, mert akkor 6+3 helyett 4+2-re le tudják csökkenteni vagy 90 napos lehetőség is létezik. Ez számodra, a munkáltató és munkaügyiben dolgozó hölgynek is kedvezőbb lenne.


Számodra nincs annyira kötöttség, azonnali hatállyal vagy rendes felmondással is fel tudsz mondani (akkor még 30 napot ott kell lenned, nem lehet eltekinteni se a felétől, se az egésztől, mert az közös megegyezésnek minősülne), ha úgy alakul.Csak abban az esetben mondj fel, ha tényleg el fogsz máshol helyezkedni, nem éri meg a lutri, illetve jelezd majd a munkaügyinek is mielőtt felmondanál.

2017. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. dec. 30. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!