Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kést tarthatok magamnál...

Milyen kést tarthatok magamnál, ami még legális?

Figyelt kérdés

Erre a késre gondoltam, hogy beszerzem:

[link]


Mivel múlt pénteken belém kötött 2 cigány így gondoltam, hogy kéne vegyek egy ilyen kis kést.

Én úgy tudom, hogy 8cm a felső határ a penge hosszának, viszont ez a kés 8,60cm. Ezért megbüntet a rendőr ha meglátja nálam?


Edzésekre hordanám nagyrészt, ami egy szabadtéri kondipark, sajnos egyre több cigány fordul meg itt.


2017. dec. 18. 14:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

Nagyobb a pengéje a megengedettnél. Persze ez mindaddig nem gond, amíg nem igazoltatnak, vagy nem használod valaki ellen és akkor kiderül.


Önvédelemre viszont mást javasolnék: gázspré, paprikaspré. Esetleg kubotan.

2017. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 kovpet ***** válasza:

Gázpisztoly közterületen való viseléséhez kell viselési engedély, amit 2 ezer forintért ki tudsz váltani. Szó nélkül megadják, ha nincs valami kizáró ok (pl nem vagy 18 éves vagy büntetve voltál bizonyos időn belül bizonyos esetekben).

A vásárláshoz nem kell semmi ilyesmi csak pénz.

Olvass utána, hogy mit érdemes venni, mert nagyon nem mindegy, teljesen más ez mint az éles lőfegyverek világa.


A gázspray olcsóbb és csendesebb megoldás amúgy, csak hát a korlátait annak is figyelembe kell venni mint mindennek.

2017. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!