Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kést tarthatok magamnál...

Milyen kést tarthatok magamnál, ami még legális?

Figyelt kérdés

Erre a késre gondoltam, hogy beszerzem:

[link]


Mivel múlt pénteken belém kötött 2 cigány így gondoltam, hogy kéne vegyek egy ilyen kis kést.

Én úgy tudom, hogy 8cm a felső határ a penge hosszának, viszont ez a kés 8,60cm. Ezért megbüntet a rendőr ha meglátja nálam?


Edzésekre hordanám nagyrészt, ami egy szabadtéri kondipark, sajnos egyre több cigány fordul meg itt.


2017. dec. 18. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kés támadófegyver. Védekezésre nem alkalmas. Hacsak nem vagy a mestere. Gázspré miért nem jó? Nem megölni kell a támadókat hanem ártalmatlanná tenni (jó sokáig).
2017. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Aztán majd csodálkozol, ha a két cigány kicsavarja a kezedből, és beléd vágja, mert azt hiszed, hogy késharcban jártas bűnözők megijednek a kezedben remegő bicskától.


Vegyél inkább valamilyen gázfegyvert.

2017. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray rövid spricc a képükbe és a cigány gurul . Gázpisztoly is tökéletes vegyesen PV-CS töltettel .
2017. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha leszúrsz egy zsiványt, börtönbe kerülsz. A többi zsivány közé. Évekre.
2017. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen érthető, hogy meg vagy ijedve, de a késsel csak védekezni tudsz, jól mondják az előzők. Ha jobban biztonságban érzed magad, de nagyon kevés ember meri használni(hiszen tisztában vagy vele hogy megölheted).

Én gázspray-t ajánlanék inkább, vagy gázpisztolyt.

2017. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

pánikhelyzetben egy képzetlen ember számára sokkal könnyebb valami kisméretű ütőszerszámot használni mint kést


akár egy kő is praktikusabb

2017. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
maradj a vajazó késnél
2017. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a késre, mert ez alapból nagyon jól néz ki meg hátha megijednek tőle, de most, hogy így írtátok ezeket, a gázpisztoly mellé teszem le a voksom.


Kell hozzá valami engedély? Milyen kárt okozok vele az ellenfélben? Legális magamnál tartani?


Nem akarok nagyon a rendőrök központjába kerülni, hiszen katona akarok lenni és ugye oda feltétel a büntetlen előélet.

2017. dec. 18. 18:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A törvény 8 cm-est enged közterületen és ez 8,6 cm, szóval mi a kérdés? Mert az nem szerepel a kkv törvényben, hogy a 8 cm-nél még mennyivel hosszabb is legális, ugye. Ha nem akarsz feltűnést, garázdaságot a nyakadba, akkor a spré jóval diszkrétebb, mint a stukker.

"sajnos egyre több cigány fordul meg itt."

Én más helyet keresnék.

2017. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem igen van lehetőségem más helyet keresni, inkább megpróbálok akkor lemenni amikor többen vagyunk lent magyarok.


Lehet, hogy elkezdek valami önvédelmet tanulni, az lenne a legokosabb megoldás.

2017. dec. 18. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!