Ez a Net Neutrality érinti Magyarországot? Mit jelent hogyha vége lesz?
Az USA törvénye nem érinti az európai szabályozásokat. Viszont példát nyújt és ez egy elég rossz példa.
Ha nincs netsemlegesség a netszolgáltató úgy szúr ki mindenkivel ahogy akar, vagy úgy kivételezik másokkal pénzért, ahogy akar...
azt hiszem igy van leglabbis ezt olvastam:
a net neutrality ertelmeben ha kifizetsz havonta x osszeget akkor az internetet korlatlanul hasznalhatod.
ha ez megszunik, az egyes oldalakert kulon kulon kell fizetni.
nem fogja erinteni magyarorszagot
Annyiban igen, hogy az internet globális.
"Under the approved proposal, the FCC would do away with rules barring internet providers from blocking or slowing down access to online content. The FCC would also eliminate a rule barring providers from prioritizing their own content."
"But net neutrality advocates have sounded alarms that the repeal could give internet providers too much control over how online content is delivered. It may also make it harder for the next generation of online services to compete, if they have to pay up to be placed in a so-called internet fast lane."
Röviden: ha átmegy a törvény a Kongresszuson, az USA-ban az internet szolgáltatók le tudnak majd lassítani egyes weboldalakat. Tehát pl. a youtube-nak egy nagy ellenfele kezdene kialakulni, akkor a yt egyszerűen fizethet az internet szolgáltatóknak, hogy tegyék azt a velük versengő oldalt irreálisan lassúvá. Ezek az USA-ra vonatkoznak, de ha egy weboldal nem tud létrejönni vagy működni az USA szabályai miatt, az minden internetezőre kihat a világon. A net neutrality törvény visszavonása azt jelenti, hogy az internet a hatalmas monopóliumok világává válik. A jelenlegi weboldalak gyakorlatilag teljesen megtámadhatatlanok lesznek üzleti szempontból, az új oldalaknak pedig esélyük se lesz feltörni.
A USA-ban a net neutrality kérdése több 10 éves szabályozási huzavona. Egy példa: 2015-ig a netszolgáltatók a youtube és hasonló videószolgáltatók rohamosan növekvő adatforgalma miatt lázongtak, amelyek kiszolgálása jelentős hányadát tette ki költségeiknek, miközben a videoszolgáltatások hasznát kizárólag a videos cégek tették zsebre. Mindkét oldal erősen lobbizott, végül a videoszolgáltatások javára dőlt el a kérdés, a 2015-ös szabályozásban testet öltve. A mostani ügy ehhez, a 2015-ben életbe lépett törvényhez való hozzányúlást jelenti.
Az internetszolgáltatók költségeit ki kell termelni valahol, el kell osztani a felhasználók között. Ha a netszolgáltatók a költségeiket kizárólag közvetlen az előfizetőiktől szedhetik be, akkor attól függetlenül fizetsz hogy pl netflix előfizető vagy e vagy sem, azaz az ilyen videos oldalak forgalma okozta költségeket akkor is megfizeted, ha nem vagy használójuk. Ezen kompenzálna a net neutrality változtatása, megadva a lehetőséget, hogy azon a szolgáltatási számlán jelenjen meg a költség, amely okozza a költséget.
Magyarországot közvetlenül nem érinti.
Nem lehet tudni, mi lesz belőle.
viszont:
"a net neutrality ertelmeben ha kifizetsz havonta x osszeget akkor az internetet korlatlanul hasznalhatod."
ez így van. csak éppen mekkora az az összeg? a szolgáltatók jelenleg a "korlátlan szolgáltatást" úgy értik, hogy a felhasználók nagy többsége úgysem használja napi 24-ben a teljes szolgáltatást így erre méretezik a hálózatot és ennek megfelelően is kalkulálják az árat. ha olyan hálózatot kell építeniük ami mindenkinek napi 24-ben tudja adni a teljes sávszélességet, akkor az nem ennyibe fog kerülni.
"ha ez megszunik, az egyes oldalakert kulon kulon kell fizetni."
ez nem valószínű, ellenben kifejezetten net semlegesség ellenes az is, ha a mobilszolgáltatód azt mondja, hogy a havi adatforgalmi limitedbe nem számít bele a facebook használat. az ilyen jellegű kedvezmények is tilosak a net semlegesség értelmében.
Kezdem érteni...
Nagy kiszúrás ez ám sok mindenkivel.
Azért van egy olyan része is ennek a sztorinak, hogy a net neutrality értelmében a szolgáltató nem lassíthat vagy blokkolhat tartalmakat.
Pl. Torrent.
Pl. Ha van egy tartalom, ami a szolgáltatónak nemtetszik, annak blokkolhatja a hozzáférését.
Szólásszabadság ma csupán az internetre korlátozódik, minden más médium a nagyok kezében van. Ezen túl az internet sem lesz kivétel, mert innen már csak egy lépés.
De van egy elméletem: minden közműszolgáltatás csak addig teljesen hozzáférhető, amíg a kiépítése zajlik, azaz pl. a vízszolgáltatásra is voltak kutak a falvakban, ami most már csak a múlt hagyatéka. Ma már minden cseppért fizetni kell.
Így van ez az internettel is, amikor a hálózat az előfizetők pénzén kiépült, megszűnik a szolgáltató kiszolgáltatottsága, és elkezdik játszani a főnököt.
A youtube is elkezdett fizetős szolgáltatást nyújtani.
Csak idő kérdése, hogy az e-mailért mikor fogunk darabra fizetni.
Persze ne legyen igazam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!