Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ember elvileg hány államna...

Egy ember elvileg hány államnak lehet a polgára egyszerre?

Figyelt kérdés
Sok ország van (köztük most már Magyarország is), amely engedélyezi olyan embereknek is az állampolgárság felvételét, aki nem az ország területén él, de legalább az egyik nagyszülője állampolgár volt. Így, mivel egy embernek négy nagyszülője van, ő minimum öt állampolgársággal rendelkezhet (feltéve, hogy az az ország, ahol él, elismeri a kettős állampolgárságot.) Sőt! Ha a szülei más országban születtek, mint ahol ő és nem is azon országok egyikében, amelyek állampolgárságával a nagyszülei rendelkeztek, de azok az országok is adnak kettős állampolgárságot, akkor már hét állampolgársága lehet. És ha összeházasodik egy olyan emberrel, akinek szintén hét állampolgársága van (amelyikből egyik sem egyezik az övéivel) és a gyerekük egy tizenötödik országban születik, akkor annak a gyereknek már tizenöt állampolgársága lesz. Az ő gyerekének meg akár már harmincegy is lehet. Nem? Vagy van ez ellen valami törvény? Mert ez már azért kicsit meredek lenne.
2010. máj. 29. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kombinálod túl egy kicsit?
2010. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért? Nem lenne így logikus?
2010. máj. 29. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, de Te csak a kérelmet adhatod be, azt már a hatóságok döntik el, hogy meg is adják-e az állampolgárságot, amit ebben az esetben valszeg nem fognak
2010. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

De azért indokolniuk is kell, hogy miért nem adják meg. Ha egyszer az anyám mondjuk magyar állampolgár volt, akkor milyen alapon tagadják meg? Azon az alapon, hogy már szlovák, német, román, angol, spanyol, olasz meg még akármilyen más állampolgár is vagyok? És akkor mi van? Attól még az anyám magyar volt és magyar állampolgár.

Ez persze csak egy hipotézis és nem biztos, hogy jó, ha ez így összejöhet, de én nem tudok olyan indokot, hogy csak ezért hogy tagadhatnák meg

2010. máj. 29. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól végigmentél a családfán! És jó a kérdés!!! Elgondolkodtató, mert végig logikus a levezetésed. Érdemben nem tudok hozzászólni, a véleményem az ami a tied: törvényes, de meredek (szerintem:-)
2010. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgytudom max. 3 lehet.


Mellesleg egy olyan országban ahol csak akkor fogadják el az állampolgárságot ahol a TE nagyanyád pl. magyar volt, akkor a te gyereked már NEM LEHET magyar állampolgár, mivel neki az már a dédanyja...

Persze ezt nem biztosra mondom, csak feltételezés...

2010. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hozzászólásod második része azért nem stimmel, mert ha én soha életemben nem jártam Magyarországon ,de a nagyanyám magyar állampolgár volt, akkor felvehetem a magyar állampolgárságot és akkor már én is magyar állampolgár leszek, tehát rám hivatkozva már az unokám is felveheti.
2010. máj. 29. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Akárhány lehet, de vannak államok, amelyek kizárják a kettős vagy többes állampolgárságot (KNK, Ukrajna). Más a ius sanguinis és a ius soli, ezt ne feledje a kérdező sem.
2010. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy 4-nél több ritkán van, elvileg nem kizárt.
2010. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!