Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem külföldről több...

Rendeltem külföldről több gázsprayt, elkobozhatták a határon?

Figyelt kérdés

Holnapig kéne megjönnie, de a nyomkövető számon csak a "célországba elküldve" van, ami azóta áll, hogy postázták.


Magyarországon csak személyesen lehet venni a törvények miatt, ha jól tudom. Emiatt lefoglalhatják a határon? Ráadásul ez olyan típusú spray, amit közterületen nem lehetne viselni, csak otthoni védelemre való (az erőssége miatt).


2017. okt. 4. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én már rendeltem külföldről (Szlovákiából) pepper spray-ket és megjöttek rendesen.
2017. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 árokpart ***** válasza:
Nem hinném, hiszen szabadon tarthatóak nálunk is.
2017. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amivel szívás lehet, azok inkább a fegyver alakú dolgok rendelése külföldről.


Légfegyver, gázfegyver, airsoft, replika, muzeális fegyver, játékfegyver, ilyenek. Ezeket van hogy elkobozzák.


De ha a gázspray-ket elszedik, akkor ennyi erővel a dezodorokat is elszednék, mert átvilágításkor azoknak is egyforma az alakjuk.

2017. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!