Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pintér: lopásért azonnal börtön?

Pintér: lopásért azonnal börtön?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem túlzás ez egy kicsit?


Éppen nem is olyan rég volt, hogy a szabálysértési értékhatárt 10 ezerről 20-ra emelték, és nagyon egyszerű ok miatt, mivel már egy 20-as se ér semmit, és vicces emiatt tárgyalásokat tartani ...


Most meg vissza az egészet, aztán pl egy TESCO-s lopásért börtön?


Szerintem elég abszurd egy ötlet, én remélem semmi nem lesz belőle és nem azért mert egyfolytában lopok :D, hanem mert ez így túlzás ...


(na meg mennyi visszaélési lehetőség, atya isten ...., nem beszélve arról, hogy az országban aránytalanul sokan vannak börtönben már most is, más országokhoz képest, azért ez is durva, nem?)


2010. máj. 28. 08:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ja,igen most olvasom,hogy a nagy értékű terepjáródat kifosztották.Milyen értékben,mit vittek el?Mindenesetre képzeld el,hogy az egész terepjáródat ellopják!!!Na az neked pontosan olyan lesz,mint a falusi öreg néninek,ha a biciklijét lopják el,mert neki a biciklije kb.ugyanúgy a legnagyobb vagyona a ház után,mint a te terepjáród,még akkor is,ha csak 19 000 forintot ér,meg ha te ezt el sem tudod képzelni,mert mellényzsebből,bármikor veszel egy biciklit,mint az az öreg néni egy kiló kenyeret...
2010. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
És te miért parkolsz a terepjáróddal rokkant helyen?
2010. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
lopásért börtön? akkor a politikusok mind szépen be is vonulhatnának
2010. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Sokadszorra:

személyeskedés nélkül ismenne ?

18:18 -* látom csak a düh beszél beélőled, de racionalitás nincs a mondandódban, tényeket keversz ...

18:55 - képzeld soha nem parkolok rokkantak helyén, ezt honnan veszed ?? és mellesleg ennek mi köze a lopáshoz ... ismét a személyeskedés

20:06 - na igen, de akár a javaslattevő maga is bevonulhatna 50 évre sztem :)

Tehát eg vicc, megvalósíthatatlan elgondolás, és énelhiszem h Mari néninek a biciklije a vagyona 19 ezer értékben, attól még a világ változásban van és sajnos a 19 ezer Ft nem annyit ér, mint 20 évvel ez előtt, tehát nyilván a jogszabályoknak is követni kell a realitást, és ha jól tudom, akkor kapaszkodj meg, mert csalásnál pedig 50 ezer a határ, na ennek majd utána nézek, csak rémlik.

2010. máj. 29. 07:38
 25/33 aligator50 ***** válasza:
Hali. Volt ido hogy nem kaptam munkat es nem volt autom . Ugyan akkor volt 9 gyermekem es egy otven negyzetmeteres lakasom ,rezsit es a gyerekek etkezeset fizetnem kellet .Kitanultam a burkolo szakmat persze nem iskolaba hanem alkalmi munkaskent komoly burkolo mestereknel, volt olyan hat napos het, hogy nem kaptam csak tanulo penzt. DE vegig csinaltam ! 6 honap utan munkat vallaltam burkolokent.EZ 1992-BE kezdodot azota is csinalom . Mar 10 evvel ezelott is marvany furdoket uszo medenceket csinaltam komoly tudasra tettem szert. Elmondhatom hogy a szakma a kis ujjamba van.Nem azert irtam le hogy buszkelkedjek csak hogy tisztaba legyen mindenki a hejzetemmel es buszken mondhatom soha nem jart a fejem be hogy mas tulajdonat elvegyem vagy barmit is ellopjak . Havalakinek kellet a penz, hat nekem kellet kilenc gyereket es a felesegemet kellet eltartani. Mindezt munkaval ertem el nem pedig lopassal. Termeszetesen nem a kissebbseghez tartozom hanem Magyar vagyok .Uzenem minden, mellet veregeto , nagyszaju oreg asszonyok kertjebol krumplit lopkodo, magyarsagukat nagy hangon kiabalo , magantulajdont eloszeretettel dezsmalo, idos embereket agyonvero,foleg a ciganysag soraibol kikerulo emberkeknek hogy a ketkezumunkas minden este nyugodtan hajtja le a fejet es a tarsadalom megbecsult tagja. De aki a fenti cselekmenyeket folytatja az bortonnel szamolhat.Nincs kis lopas ,meg nagy lopas ,csak lopas van .Aki buncselekmenyt kovet el viselje a kovetkezmenyeket.A lopas is buncselekmeny! Hogy egy kicsit kemenny a buntetesi tetel , hat ep ideje, azis kemeny hogy mas megtermeli ti meg haza hordjatok, vagy mas megveszi, ti meg mikor nem figyel ellopjatok .Nem csak rolatok van szo , minden kirol aki semmibe veszi a magan tulajdont es a koztulajdont.Manapsag egyre tobb ember kerul birosag ele mert koztulajdont dezsmalta, a torveny nem borszinre van kitalalva ebbol is latszik. Hajra Orban kormany csak igy tovabb.
2010. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

utolsó, igazad van, csak ahhoz h ez működjön is, kellene egy normális, jogállami igazságszolg. gépezet, ami jelenleg viszont hiányzik nálunk.


tudnék neked pár olyan "szép" visszaélési példát mesélni, és emiatt nem feltétlenül támogatom a szigorítást, na meg elrettentő ereje sincs, ez is tény. Már csak akkor retten meg valaki, ha elkapták. Addig nem.

2010. júl. 26. 10:24
 27/33 anonim ***** válasza:

ma 10:24


Nem tudom, hogy szándékosan tetteted-e a hülyét vagy tényleg nem érted: nem az a cél a lopásért adott elzárással, hogy ez "megelőzze" a bűnözést. Így nem lehet megelőzni a bűnözést, és ezt mindenki tudja, nem neked kell erről kioktatnod évtizedek óta a pályán lévő szakembereket.


Viszont az a tolvaj, aki el van zárva, vagy az a garázda, aki éppen bent van, addig sem lop vagy hangoskodik. Ha egy faluban mondjuk van egy 10 fős társaság, amely rettegésben tartja a falut, akkor ha őket beviszik 2 hónapra, akkor a falu fellélegezhet. Kijönnek, és ha megint bűnöznek, megint bevarrják őket. A faluban az élet minősége javul.


Igazából egy olyan rendszer lenne jó, ahol minden alkalommal emelkednek a büntetési tételek, tehát aki ellopott egy zsák krumplit, az először ülhetne 1-2 hónapot, másodszor már fél évet, harmadszor már egy évet stb. Ez sajnos csak utópia, de ez valósítaná meg az intézkedés célját: NEM a megelőzést, hanem a lakosság megszabadítását a bűnöző elemektől.


Az egyetlen gyenge pontja az új szabályoknak az, hogy az alkalmazásukhoz sok börtönférőhely kell. Szerintem további kb. 30-50 ezer helyre lenne szükség, vagy akár 100 ezerre. Lehet, hogy valamilyen táborszerű megoldás kellene, mert cellákat, bonyolult épületeket építeni drága mulatság.

2010. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"""Viszont az a tolvaj, aki el van zárva, vagy az a garázda, aki éppen bent van, addig sem lop vagy hangoskodik. Ha egy faluban mondjuk van egy 10 fős társaság, amely rettegésben tartja a falut, akkor ha őket beviszik 2 hónapra, akkor a falu fellélegezhet. Kijönnek, és ha megint bűnöznek, megint bevarrják őket. A faluban az élet minősége javul. """



Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Figyelj, ha azt mondod, én oktatok ki, nos ahogy elnézem, nem eléggé tetem ha enyire zöldeket beszélsz.

2010. júl. 26. 20:49
 29/33 anonim ***** válasza:

"Ugye ezt te sem gondolod komolyan?"


Ellenérv esetleg? Valamit nem értesz? Netán úgy gondolod, hogy a tolvaj a börtönben is folytatni tudja a lopást? Nos, én elhiszem, hogy esetleg ott is ellophat egy krumplit a konyháról, de ez sem rontja a környék közbiztonságát. Verekedni is csak a cellatársakkal fog, tehát ezzel se rontja a közbiztonságot.

2010. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

aazt a jó .

hallod, te nagyon korlátolt vagy, ne haragudj ..


szóval azt mondod, hogy mivel 30 napig csak krumplit tud bent lopni, ettől megjavul, és úgy jön ki, hogy soha többet nem lop ..


eszméletlen vagy komolyan, de lényeg, hogy akkor oké, én csak teszem a hülyét, maradjunk ennyiben

2010. júl. 27. 08:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!