Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pintér: lopásért azonnal börtön?

Pintér: lopásért azonnal börtön?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem túlzás ez egy kicsit?


Éppen nem is olyan rég volt, hogy a szabálysértési értékhatárt 10 ezerről 20-ra emelték, és nagyon egyszerű ok miatt, mivel már egy 20-as se ér semmit, és vicces emiatt tárgyalásokat tartani ...


Most meg vissza az egészet, aztán pl egy TESCO-s lopásért börtön?


Szerintem elég abszurd egy ötlet, én remélem semmi nem lesz belőle és nem azért mert egyfolytában lopok :D, hanem mert ez így túlzás ...


(na meg mennyi visszaélési lehetőség, atya isten ...., nem beszélve arról, hogy az országban aránytalanul sokan vannak börtönben már most is, más országokhoz képest, azért ez is durva, nem?)


2010. máj. 28. 08:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
35%

több börtön fog kelleni..

különben hol fogok én ülni?:O:xd

2010. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy páran mindjárt a személyeskedéssel jönnek és nem a kérdésre válaszolnak.


Nem véletlenül emelték 20 ezerre, ugyanis most mindegy kinek mennyit jelent, de az inflációt, a pénz elértéktelenedését tekintve, indokolt volt h ne minden kis xar üggyel a rendőrség foglalkozzon 2 évig.


És nem igaz h nincs abból semmi, mert azzal az önkormányzatok szabsértési osztálya foglalkozik.


És végül, a rablást ne soroljuk már ide, mert az kapásból bűncselekmény, értéktől függetlenül, ne kavarjuk a lopással !


És nagyon helyesen írta sztem a második válaszoló, hogy egy büntetésnek semmilyen visszatartó és elrettentő ereje nincs, mert senki nem úgy megy lopni, hogy előtte megnézi a Btk-ban, mennyit is fog kapni érte, és ha sokallja, akkor inkább nem megy, tehát ez az érvelés egy abszolút vakvágány.

2010. máj. 28. 12:44
 13/33 A kérdező kommentje:

10:03

aki másképp gondol valamit ebben az országban, az kapásból taknyos liberális ?? eszméletlen komolyan ....


képzeld el, én magam keresem a pént, és ki mondta neked h 5-6 száz ft-os órabérért dolgozz? azért vannak más jellegű munkák is ...


de még mindig nem ez a kérdés, ez most csak felhúzott


és ha meg liberális vagyok netán, akkor mindjárt lopok is, ha meg lopok is, akkor mindjárt a szüleim pénzét is elverem diszkókban


na én az iylen emberektől nagyon ki tudok akadni, talán ezt hívják korlátoltságnak ???

2010. máj. 28. 12:54
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

Kár, hogy nem vágjuk le a tolvajok kezét és ezzel el lenne intézve. A kérdező se lopkodjon annyit és akkor nem háborodik fel ezen a javaslaton.


"aránytalanul sokan vannak börtönben már most is, más országokhoz képest, azért ez is durva, nem?"


ADATOK? TÉNYEK?

2010. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

"az országban aránytalanul sokan vannak börtönben már most is, más országokhoz képest"


Hazugság.

2010. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
64%
Abba is gondoljunk bele azért, ha most mondjuk még 50.000 tolvajt besúvasztunk a börtönbe, akkor az milyen hatalmas többletköltséget fog jelenteni az államnak, illetve a társadalomnak.
2010. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%

Ma magyarországon kb 18 ezer elítélt van 11 ezer férőhelyre, a börtönök közel 160 százalékos kapacitással működnek, a legroszabb a helyzet Veszprémben ahol közel 300 százalékos a telítettség. A börtönőrök dolgoznak a legrosszabb körülmények között Magyarországon.


Ezeket az adatokat figyelembe véve, azért megkérdezném Pintér urat, hogy hova tenné a sok tolvajt, annak ellenére, hogy én is szigorítanék néhány dolgon a btk-ban. De könyörgöm, hova? Pénz nincs új börtönt építeni, a magánbörtötnök lassan inkább nyaralók.

2010. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
43%

Önfenntartó börtönöket minél előbb.

A másik, hogy nem igaz, hogy nem ismerik a tolvajok a btk-t. Tudják a 20e-es értékhatárt és aszerint válogatnak az üzletek polcain. Sokat vagyok Franciaországban, az egy jóléti társadalomnak mondható. Kedves cigányainkkal és arabokkal ott is találkoztam akiknek eszük ágában sincs becsületes munkából megélni.

A kérdezőnek meg azt üzenem, ha majd a saját kocsiját, nyaralóját találja feltörve kifosztva akkor, hogy gondolkodni erről. Engedjünk ki az utcára mégtöbb állatot.

2010. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

És akkor még egyszer: lehetne személyeskedés nélkül ?


Na igen, börtönök túltelítettsége katasztrófális, már emberjogi mkövetkezményei vannak szinte.

Aztán meg mondanám az illető okosnak, hogy a magánbörtön, az nem szálloda, kicsit nézz utána ennek a kérdésnek, félre vagy tájékozódva.


harmadik pedig, nekem is fosztották már ki a nagy értékű terepjárómat, tehát azt hiszem tudom miről beszélek, de hol van az a 20 ezer Ft-os határtól??


Szal keverik itt a szezont a fazonnal, továbbra is ahogy látom a második válaszoló tud csak racionálisan gondolkodni, szociológiai tény, hogy a büntetés súlyosságának nincs elrettentő ereje. Ezzel kár vitába szállni ...

2010. máj. 28. 17:58
 20/33 anonim ***** válasza:
89%
Maximálisan támogatom az ötletet!!!Mi az,hogy 20 ezer forint semmi???!!!Normális vagy kérdező???!!!Vidéken van,,ahol egész életüket végigdolgozott nyugdíjasokat 19 000 forintosával teljesen kirabolnak,de teljesen,az egész vagyonukat szétlopják!!!Különben is Pintér szerint maradna szabálysértés,és szabálysértési elzárást kapnának,tehát átlagosan egy,esetleg két hónap börtön(pontosabban fogház) járna!!!Az meg egyáltalán nem durva 10-15 000 forinért.Majd ha te cangádat lopják el kiváncsi leszek mit mondasz...Én még ennél a javaslatnál is sokkal tovább mennék,nem 10 000,de 5000 forintra állítanám vissza a szabálysértési értékhatárt,a szabálysértési elzárás maximimát pedig 60 napról 120 napra emelném.Ha ismételten lop szabálysértési értékre második alkalommal 45 napnál harmadik alkalommal 90 napnál nem lehet kisebb a büntetés.Negyediknél automatikusan,minden mérlegelés nélkül 120 nap.És a rendőrség nyomzzon szabálysértési érték esetén is.Itt arról van szó,hogy vidéken egyes emberek egész vagyonát,terményét,amiért dolgoztak,szétlopják az ilyen tolvajok,és megkeserítik az életüket,azonkívül a tisztességes cigányokat is az ilyenek miatt bélyegzik meg!!!Igenis kell a zéró tolerancia.NEM LEHET LOPNI,ÉS PONT.
2010. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!