Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Van itt olyan ember aki jártas a jogokban és tudja hogy hogyan zajlik egy bírósági tárgyalás? Jelenleg egy könyvet írok, viszont nem tudom ezt a részét hitelesen megírni. Elnagyolni meg nem szeretném. Ha valaki szánna rám egy kis időt és elmagyarázna nekem ezt-azt, azt megköszönném.

Egy elakadt "író" 🙂



2017. aug. 15. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves kettes! Köszönöm szépen a választ. 🙂 Viszont én inkább olyan emberek válaszát várom akik jártasak ebben a témában. Megvan a történet és ahhoz kellene nekem hogy az milyen törvényt sért. Ezt a megoldást sablonosnak tartom, de azért köszönöm a fáradozásod! További kellemes estét!
2017. aug. 15. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Büntető vagy polgári eljárásról szeretnél írni? Ha büntető eljárásról van szó (márpedig gyanítom, hogy az lesz), és a nyomozati szakasz már megvolt, az ügyész, az a rosszindulatú alak, ha nő, akkor egy rúzsos szájú pitbull, vádat emel a szerencsétlen főhős ellen. Ha a törvény az adott bűncselekményt 5 év szabadságvesztésnél súlyosabban bünteti, akkor a védő kötelező. (Mivel vádolják szerencsétlen hősödet? Emberöléssel? Akkor keress neki egy lehetőleg vele ellenkező nemű ügyvédet, aki jó fej, megértő, sokat tapasztalt, de ne legyen öreg, sőt, ha férfi, akkor jóképű, ha nő, akkor csinos, jó megjelenésű)

Aztán itt van a bírák száma. Egyesbíró vagy egy bíró és két ülnök. Ha járásbíróság, és az ügy 8 évi szabadságvesztésnél nem súlyosabb akkor egyesbíró, ha annyi vagy súlyosabb, akkor két ülnök.

Aztán nyílt vagy zárt tárgyalást szeretnél? A tárgyalások általában nyilvánosak, kivéve, ha a közérdek vagy a felek különös méltánylást érdemlő magánérdeke azt kívánja, hogy a nyilvánosságot zárják ki. Ha nyilvánosat akarsz, írj bele néhány kíváncsiskodó joghallgatót vagy bárkit, aki unalmában mozi helyett bírósági tárgyalásokra jár. Ha már van bíróságunk, ügyészünk, vádlottunk , védőnk és hallgatónk is, kezdődhet az eljárás. Amikor a bíró(ság elnöke) belép, mindenki feláll. Mikrofonon keresztül behívja a vádlottat, aki vagy magától jön, vagy ha előzetesben ül, akkor bilincsben vezetik be legalább két smasszer. Leírhatod, hogy a smasszerek golyóálló mellényt, símaszkot, taktikai kesztyűt, stb viselnek a pózolás kedvéért, és szegény vádlott meg van tőlük rémülve

Miután a bíró röviden ismerteti az ügyet, (ügyszám, vádlott, bűncselekmény), az ügyész elmondja a vádbeszédet. Részletesen ecsetelje az ő verzióját (hogy ölte meg, hogy rabolta ki, hogy lopta el) a szerencsétlen főhős azt az izét, majd mutassa be a tárgyi bizonyítékokat

Ezután jön a védőbeszéd. A szerencsétlen védője mondja el, hogy ő szerinte nem is a vádlott a tettes, vagy ha ő is volt jogos védelemből, végszükségből tette vagy kóros volt a vádlott elmeállapota, stb. A vádlott maga is mondhatja, előterjesztheti, hogy ő miért nem bűnös.

Aztán minden valamire való eljárásban vannak tanúk. A tanúkat a bíró egyenként hallgatja meg. Külön műfaj a védett tanú, akinek zártan kezelik az adatait, ha pikáns maffiasztorit akarsz írni, vagy hogy milyen öltözéket visel a szerencsétlen védett tanú, esetleg csak videofelvételen találkoznak vele A tanúnak egyébként igazmondási kötelessége van, és erre a tanú figyelmét a bíró is felhívja. A magyar büntetőeljárásban eskünek nincs helye. Maga a vádlott egyébként hazudhat is, de mást bűncselekménnyel nem vádolhat Tárgyi bizonyítékokat vagy az ügyész vagy a védő vagy a segítő mutat fel (kés, pisztoly, töltény, stb.)

Esetleg még szakértőt is vonhatsz be, aki megállapítja, hogy az áldozat koponyája hogy tört be, vagy hogyan késelték meg, milyen messziről, milyen pengehosszúságú bökővel, vagy hogy milyen kaliberű fegyverből adahtták le a lövést, de ebbe nagyon ne menjünk bele.

Aztán a bíróság a tárgyalást berekeszti vagy kitűz egy újabb tárgyalási napot, ha folytatólagos tárgyalásról van szó, ami gyakoribb, mintha a bíró azon a napon ítéletet is hirdetne. Ha ítéletet akarsz hirdettetni vele, akkor mindenkinek fel kell állnia. Ha több vádlott van, akkor a bíró egyenként hirdeti ki, ki miben bűnös és mit kap a bűnéért, és hogy mivel indokolja az esetet. Ha első fokű az eljárás,az ítélet még nem jogerős, fellebbezni lehet ellene,amit másodfokon már ha az első fok a járásbíróság volt, akkor a törvényszék, ha első fok a törvényszék volt, akkor az Ítélőtábla ítél másodfokon. Van ritka esetben harmadfokú eljárás is, ott akár a Kúria is eljárhat. Már ha magyar sztorit akarsz írni. De amilyen hozzá nem értők a mostani bírók, olyan bakit írhatsz bele, amilyet akarsz

2017. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függően, hogy mit követett el lehet büntető, szabálysértési, polgári, közigazgatási... eljárás. Tárgyalások általában nyilvánosak, így legjobb, ha a tárgyalási jegyzékről kikeresel egy hasonló ügyet, és beülsz rá.
2017. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves hármas! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, rengeteget segítettél vele. 🙂 És kedves négyes, neked is köszönöm a választ! 🙂
2017. aug. 16. 20:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!