Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elérnek-e valamit Vona ellen?

Elérnek-e valamit Vona ellen?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 23. 14:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vona nem sértett törvényt



adjon az isten szebb jövőt!

2010. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ezeknek nincs más dolguk?? Olyan rendben van az ország, hogy ráérnek Vonával foglalkozni?
2010. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vidéki néptánc csoportot vittek be a rendőrők a mellény miat az RTL beszámolt rolla.Gyerekek polpot rezsimben élünk a BKV nál meg miliárdokat síboltak a komcsik de a mellényt meg lerángatnák az emberről.Külföldi politikusok csapkodják a térdüket ezen a komcsi törvényen!
2010. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 BlackSword ***** válasza:

ma 15:45!

Elmagyarázom, mert látom nem nagyon érted... A törvény az törvény, és be kell tartani, akkor is ha egyezik az alkotmány szellemével, akkor is ha nem... És az általad példaként felhozott törvényt, annak visszavonásáig be is tartották... Ezt a törvényt is be kellene akkor tartani... Lehet indítványozni, hogy az alkotmánybíróság vizsgálja felül a törvényt, és ha kivetni valót talál benne, akkor nyugodj meg, hatályon kívül fogja helyezni...


És egy másik válaszolónak, aki azt írta, hogy a jogban nincs olyan, hogy hasonló... De van, ugyanis az önkényuralmi jelkéekre hasonlító bármilyen ábrát nem lehet leírni... Ezegyébként is pitiánerkedő sz@rrágás lenne... Nem az a lényeg, hogy hogy néz ki, hanem az, hogy mit akar jelképezni, és az tilos-e, vagy sem... Ha holnaptól egy nagy vörös ponttal akarok a kommunizmusra utalni, akkor az is önkényuralmi jelkép lenne, és tiltott is... Ne csak a törvények betűit tarsuk már be, hanem annak szellemiségét és mondanivalóját is...

2010. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Elmagyarázom, mert látom nem nagyon érted... A törvény az törvény, és be kell tartani, akkor is ha egyezik az alkotmány szellemével, akkor is ha nem... És az általad példaként felhozott törvényt, annak visszavonásáig be is tartották... Ezt a törvényt is be kellene akkor tartani... Lehet indítványozni, hogy az alkotmánybíróság vizsgálja felül a törvényt, és ha kivetni valót talál benne, akkor nyugodj meg, hatályon kívül fogja helyezni...


És egy másik válaszolónak, aki azt írta, hogy a jogban nincs olyan, hogy hasonló... De van, ugyanis az önkényuralmi jelkéekre hasonlító bármilyen ábrát nem lehet leírni... Ezegyébként is pitiánerkedő sz@rrágás lenne... Nem az a lényeg, hogy hogy néz ki, hanem az, hogy mit akar jelképezni, és az tilos-e, vagy sem... Ha holnaptól egy nagy vörös ponttal akarok a kommunizmusra utalni, akkor az is önkényuralmi jelkép lenne, és tiltott is... Ne csak a törvények betűit tarsuk már be, hanem annak szellemiségét és mondanivalóját is...



Annyira idegesít, amikor egy nem jogász elkezdi játszani a jogászt... Sőt, utálom, rosszul vagyok tőle, mind1, én hibám. Először is; a törvény azaz alkotmány és a törvény, a kormány rendelet, MNB elnökének rendelete, miniszteri rendelet, stb. NEM TÖRVÉNY! Tehát ha nem törvényről beszélünk, akkor ne hangsúlyozzuk azt, hogy "A törvény az törvény...", mert ilyen mondatkörnyezetben HÜLYESÉG! A másik: "És egy másik válaszolónak, aki azt írta, hogy a jogban nincs olyan, hogy hasonló... De van, ugyanis az önkényuralmi jelkéekre hasonlító bármilyen ábrát nem lehet leírni..." Mivel nálunk kontinentális jogrendszer működik, ezért nálunk az írott jog számít, tehát ha egyetlen egy törvénykönyvben illetve rendeletben nincsen rögzítve, hogy "Ezt, és ezt az önkényuralmi jelképet ÉS AZ EHHEZ HASONLÓ SZIMBÓLUMOKAT NEM LEHET VISELNI!", akkor bármennyire is fáj, de nem lehet szankcionálni az "ahhoz hasonló szimbólum" viselését, mivel ahogy a régi római szólás is mondja, "Nullum crimen sine lege.", vagyis "Törvény nélkül nincsen bűntett.". Remélem nem fogod megtenni legközelebb, hogy egy nyilvános oldalon kezdesz jogászkodni, inkább maradj a politikánál (vagyis a kaptafánál).

2010. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:36

Az álláspontomból bármit is írsz nem engedek. Tapasztalati úton mondom, hogy akit ilyen mellény-ügy miatt feljelentettek, hogy "hasonlított" rá, azok közül mindenkit felmentettek. Az, hogy "hasonló" az egy szubjektív dolog.

2010. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:36

Az álláspontomból bármit is írsz nem engedek. Tapasztalati úton mondom, hogy akit ilyen mellény-ügy miatt feljelentettek, hogy "hasonlított" rá, azok közül mindenkit felmentettek. Az, hogy "hasonló" az egy szubjektív dolog."



Ez így van, én is erről beszélek :) Ezért is van a Btk.-ban úgy megfogalmazva, hogy konkrétan megjelölik, hogy milyen jelképeket nem szabad viselni, az "ahhoz hasonló dolog" szöveg beiktatása mondjuk valóban jogalkotói hiba lenne, hiszen egy jogszabálynak konkrétan meg kell jelölni az esetet. Egyébként azt megkérdezném, hogy az illetők ellen büntetőeljárást indítottak? Mert akkor nagy káosz van a fejekben jogügyileg a politikusoknál, illetve az ügyészségnél :)

2010. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jogászkodó 57es!aki szerint nehéz a felfogásom

Félreértetted amit írtam mert nem a valódi lényegét fogtad fel hanem azt amit fel akartál belőle fogni.Én kritizáltam ezt a kormányrendeletet mivel szerintem rossz,de azt nem mondtam hogy nem kell betartani.Egyelőre be kell tartani mert muszáj ugyanakkor a zsidótörvényekkel példálózva világítottam rá hogy nem kéne ajnározni ezt a jogszabályt mert egy egészséges jogrendszer remélhetően ugyanúgy kilöki majd magából mint azt tette az említett példa esetében.Arra hívnám fel a figyelmet hogy ne gondoljátok azt hogy rossz(de ugyanakkor kénytelen kelletlen betartandó)törvények,rendeletek csak régen voltak és napjainkban nincsenek trágya és abszurd jogszabályok

2010. máj. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jogászkodó 57es!aki szerint nehéz a felfogásom

Félreértetted amit írtam mert nem a valódi lényegét fogtad fel hanem azt amit fel akartál belőle fogni.Én kritizáltam ezt a kormányrendeletet mivel szerintem rossz,de azt nem mondtam hogy nem kell betartani.Egyelőre be kell tartani mert muszáj ugyanakkor a zsidótörvényekkel példálózva világítottam rá hogy nem kéne ajnározni ezt a jogszabályt mert egy egészséges jogrendszer remélhetően ugyanúgy kilöki majd magából mint azt tette az említett példa esetében.Arra hívnám fel a figyelmet hogy ne gondoljátok azt hogy rossz(de ugyanakkor kénytelen kelletlen betartandó)törvények,rendeletek csak régen voltak és napjainkban nincsenek trágya és abszurd jogszabályok



Erre van egy régi jogász mondás, hogy a jog nem egyenlő az igazsággal.

2010. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!