Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most vettem fel a kapcsolatot...

Most vettem fel a kapcsolatot a régebbi partneremmel, van tőle két 4 éves ikergyerekem, akiktől el akar tiltani. Megteheti? Milyen lépéseket tehetek, hogy látogathassam őket?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 15:14
 1/3 Dzseri ***** válasza:

Kérdés, hogy apaként be vagy e jegyezve a születési anyakönyvbe. Ha nem, akkor a gyerekeket teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal sajátodnak kell elismerned, ám ezt az anyának is el kell fogadnia. Ha nem fogadja el kérni kell a bíróságtól az apaság bírósági megállapítását.


Ha meg van, hogy te vagy az apa, akkor a ptk szerint:


4:178. § [A kapcsolattartás joga]

(1) A gyermeknek joga, hogy különélő szülőjével személyes és közvetlen kapcsolatot tartson fenn. A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani.

(2) A gyermekétől különélő szülő - ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani.


4:180. § [A kapcsolattartási jog tartalma]

(1) A kapcsolattartási jog magában foglalja a gyermekkel való személyes találkozást, a gyermeknek a lakóhelyéről vagy a tartózkodási helyéről rendszeresen, meghatározott időtartamra történő elvitelét, a gyermekkel időszakonként, elsősorban az oktatási szünetek és a többnapos ünnepek időszakában való huzamos együttlétet, és kiterjed a kapcsolat személyes találkozás nélküli fenntartására.

(2) A kapcsolattartás joga - ha a bíróság vagy a gyámhatóság a gyermek érdekében eltérően nem rendelkezik - az (1) bekezdésben foglalt keretek között kiterjed a gyermek meghatározott időtartamú külföldre vitelére is.


4:181. § [A kapcsolattartás rendezése]

(1) A kapcsolattartásról a házassági vagy a szülői felügyelet rendezése iránti perben a szülők egyezséget köthetnek; egyezségük hiányában a kapcsolattartásról - kérelemre vagy a gyermek érdekében hivatalból - a bíróság dönt. Ha házassági vagy a szülői felügyelet rendezése iránti per nincs folyamatban, a kapcsolattartásról a szülők megegyezésének hiányában a gyámhatóság dönt. A döntés előtt az érdekelteket és az ítélőképessége birtokában lévő gyermeket meg kell hallgatni.

2017. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem vagyok bejegyezve sehová,mióta megszülettek most láttam őket először. Biztosan nem fogja elfogadni az apasági nyilatkozatot. A bíróságon mennyi esélyem van?Eddig nem látogattam őket egyáltalán, tartásdíjat sem fizettem.
2017. júl. 23. 15:48
 3/3 Dzseri ***** válasza:

Az apaság biológiai kérdés, független attól, hogy látogattad e őket, vagy hogy fizettél e tartásdíjat. Ma már dns teszttel könnyen megállapítható az apaság.


4:103. § [Bírósági határozaton alapuló vélelem]

(1) Ha a gyermek apja sem az anya házassági köteléke, sem reprodukciós eljárás, sem teljes hatályú apai elismerés alapján nem állapítható meg, az apaságot bírósági úton lehet megállapítani.

(2) A bíróság a gyermek apjának nyilvánítja azt a férfit, aki az anyával a fogamzási időben nemileg érintkezett, és az összes körülmény gondos mérlegelése alapján alaposan következtethető, hogy a gyermek ebből az érintkezésből származik.


4:106. § [Az apaság megállapítása iránti per alperesei]

(1) Az apaság megállapítása iránti pert az apa ellen, az apának a gyermek ellen kell megindítania.


Szerintem elsőként menj el a gyámhatósághoz, hogy ők mit mondanak, majd fordul erre szakosodott ügyvédhez.

2017. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!