Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme a kötelezővé tett...

Van értelme a kötelezővé tett szavazásnak?

Figyelt kérdés
Rengeteg országban, pl Ausztráliában is kötelező, ennek következtében alacsony, a távol maradók száma. De ha valaki nem akar szavazni, úgyse fog ha pénzbírságot kap vagy elmegy és érvénytelenül szavaz. Van értelme akkor?
2017. júl. 10. 11:00
 1/9 Molyember ***** válasza:
81%
A "nem akar" és a "nem érdekli" között nagy különbség van. Szerintem nálunk is hasznos lenne.
2017. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a szavazás maradjon jog, ne kötelezettség. Én nem igazán követem a politikát, egy párt programját se olvastam végig soha, ezért nem is járok szavazni. Ha kötelező lenne elmennék, de nem tudnék felelős döntést hozni.
2017. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Most nem azért de az emberek jelentős többsége egyik országban sem tud felelős döntést hozni.
2017. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem lenne értelme.

Annak lenne értelme,ha igazságos lenne a választási rendszer és aki nem megy el szavazni, az nem szavazna automatikusan azzal a fideszre..

Meg az is jó lenne, ha lenne több opció..Jelenleg: fidesz és mszp , akik már mindketten leszerepeltek.

+ ott van még a jobbik, akik sok mindenkinek nem szimpatikusak bizonyos terveik miatt.

Jobb lenne lehetne több opció. Akikre ha szavazok, reális esély van, hogy nyernek is..

2017. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha kotelezo lenne, anyazva elmennek, es bejelolnek mindenkit, majd ugy adnam be a szavazolapot. Szoval nincs ertelme.
2017. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És aki nem tud elmenni szavazni valamiért? Az majd egy hónapig intézi, hogy ő miért nem jelent meg? Nem jó ötlet a kötelezővé tevés.
2017. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
6#, 2017 van, de még mindig tartjuk a balkáni szintet azzal, hogy csak személyesen lehet szavazni.
2017. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol kötelezővé kéne tenni.
2017. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Édes agyhalott barátaim akik szerint kötelezővé kéne tenni. Felteszem a kérdést, mire mennél vele? Mert az ilyen emberek csak azért is valami hülyeséget ikszelnének be. Van épp elég baj a politikával, nemhogy még ilyenek is bele legyenek keverve.
2017. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!