Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az ítéletről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 21. 07:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

"Egyetértek vele. Milyen alapon bánnak így egy emberrel? Nem vagyunk a középkorban"


Sajnos nem! Mert akkor nem jelentett volna ez a szemét problémát már rég. Ez ember?

2010. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

ez tök jó:(

megölt egy rendőrt. a börtönéveit mi fizetjük adófizetők, és még pluszban is kap pénzt az államtól a tette ellenére, amit szintén rajtunk vasalnak be később. hurrá.:(

2010. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon helyes. A bűnöző is ember, bármennyire is fáj, neki is vannak jogai. Lehetne olyan rendszer, hogy ne legyenek neki, volt is párszor a történelem folyamán, csak az ilyen rendszerekkel az a baj, hogy komoly esély van rá, hogy ha nem tartod a pofád, te is börtönben végzed.
2010. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A börtönökben van ám Ki mit tud vetélkedő is! Láttátok! Na azért én rendesen felháborodtam.Nem csoda, ha nincs visszarettentő erő a bűnözőknek.Oké, ők is emberek, de aki bűnt követ el, nehogy már ott szórakozza ki magát a büntetése alatt.
2010. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hittem, az eset csak engem háborított fel. Ennek sajnos az az üzenete, hogy a rabok már elkezdhetnek panaszkodni a körülmények miatt(túl hideg van, nincs elég fény, nincs elég TV, nem jó a kaja, stb), és a börtönök vezetősége nem mer majd ellentmondani, hiszen látják, hogy született már elmarasztaló ítélet hasonló ügyben. Voltaképpen ezzel attól is egyre jobban távolodunk, hogy a börtönök szigorát és tényleges börtön jellegét erősíthessék.
2010. máj. 21. 11:33
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
Szeretem az ilyen "a bűnöző elveszti minden jogát" embereket, akik nyilván nem másoltak még ki filmet videokazettára (bűncselekmény, ha 90 napnál tovább tartja), nem használtak sose kalózmásolt játékot (szintén bcs.), nem hajtottak sose a megengedettnél gyorsabban stb.
2010. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem jogos az ítélet.Megölt egy rendőrt-elég mocskos,gerinctelen féreg az ilyen,meg is kapta érte a büntetést jogi szempontból is(életfogytiglan) és az élettől is(nyomorék marad egész életében).De!A két alapvető emberi jog az élethez és az emberi méltósághoz való jog semmilyen körülmények között el nem idegeníthető.Tehát jogos az ítélet,mert ezzel a méltóságát a sárba tiporták,mind jogilag mind erkölcsileg.És még mielőtt jönnétek megint a hülyeségetekkel,hogy a bűnözőknek több joguk van meg stb..hát nem.Aki ilyet mond az csak szimplán hülye és még semmit nem hallott az emberi jogokról.
2010. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%

"Szeretem az ilyen "a bűnöző elveszti minden jogát" embereket, akik nyilván nem másoltak még ki filmet videokazettára (bűncselekmény, ha 90 napnál tovább tartja), nem használtak sose kalózmásolt játékot (szintén bcs.), nem hajtottak sose a megengedettnél gyorsabban stb."


Kedves dolog azt feltételezni, hogy mindenki követ el bűncselekményeket... de csak, hogy megnyugodj, nem hajtottam sosem a megengedettnél gyorsabban, eredeti pc-játékaim vannak, és kalózmásolatot is csak addig tartok a gépen, ameddig meg nem néztem, mert felesleges tartogatni :D

De azért ne felejtsük el, hogy a bűnöző akiről szó van, nem gyorshajtó, hanem egy közönséges gyilkos, méghozzá szándékosan elkövetett gyilkosságért ül, innentől kezdve szerintem rá igazán ráillik a jogeljátszás elmélete. Aki szándékosan megöl egy embert, az ne buksisimit várjon a börtönben, örüljön inkább, hogy él, mert rendőrgyilkosságért pl. Amerika pár államában halálbüntetés jár.

2010. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem akarok cinikus lenni, de a rendőrgyilkos ne csodálkozzon, ha nyomorékká verik. De az EU Bír. ítéletével amúgy egyetértek.
2010. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!