Hogyan működik az Államfői hivataltól való megfosztási eljárás Magyarországon?
Most hogy Áder aláírt egy törvényt amihez 2/3- os szavazati többségre lett volna szükség, de ez nem volt meg! És ráadásul alkotmányellenes is állítólag!
A Jobbik ezért az Alkotmánybírósághoz fordul és emellett "megfosztási eljárást" kezdeményez.
Ehhez a képviselők 1/5-ének szavazata szükséges ami meg is lesz nekik.
Na de hogy megy tovább ez az eljárás?
Végig tudják vinni?
Még sosem volt ilyen Magyarországon!?
Működhet a dolog?
Mik lesznek a következményei?
És mi lesz annak ha a Fidesz valahogy keresztbe tesz ennek is?
Ez esetben többen belátják majd hogy OV és bandája megbuktatta itt a Demokráciát?
Szerintem ezzel a kezdeményezéssel a Jobbik elvetette a sulykot.
Áder a 2/3-os törvényt visszadobta. Ezután egy feles törvényt módosított az országgyűlés - ezt írta alá.
Erről lehet a Jobbiknak véleménye, de az Áder aláírást a vizsgálat során, várakozásom szerint, nem fogják államfői hibának tekinteni. A Jobbik megtehette volna, hogy mint ahogy jelezte is előzetesen, Alkotmánybíróságon fogja megtámadni a törvényt. Nem ezt tette, hanem Áder ellen kezdeményez "megfosztási eljárást". Rosszul tette. Sz.rkeverésen túl nem fog más eredményt elérni, és a támogatottsága lehet, hogy megsínyli ezt az újabb fiaskót.
Nem tudják végigvinni, a kezdeményezéshez szükséges a képviselők 1/5-e, ami úgy tudom most 40 fő. Ha a szocik és a jobbik összebútorozik akkor indítványozni tudják, az Országgyűlésnek tárgyalnia kell róla vagyis hát voltaképpen szavazni a megfosztási eljárás megindításáról, de ahhoz az összes képviselő 2/3-a kell (133 szavazat), és tekintve hogy a g*ciknek majdnem kétharmada van, nem indul meg ez az eljárás.
Ha annyira érdekel, tegyük fel, hogy megindítják, akkor a köztársasági elnök első körben nem gyakorolhatja az elnöki jogait, az Országgyűlés elnöke lép a helyére. Az Alkotmánybíróság az illetékes ebben az ügyben, ők vizsgálják ki a dolgot, de a mostani alaptörvény nem rendelkezik részletesen arról, hogy ez miként működik. A korábbi alkotmány szerint a büntetőeljárás és büntetőjog alapszabályait alkalmazni kellett mindenképpen, az Országgyűlés pedig egy vádbiztost választott az eljáráshoz, aki mintegy ügyész vett részt az eljárásban. Annyit ír a mostani alaptörvény, hogy szándékos bűncselekmény miatt lehetséges, és még ha a köztársasági elnök felelősségét meg is állapítják, akkor is csak lehetőségük van őt megfosztani a köztársasági elnöki tisztségétől, nem kötelességük.
Nem, nem volt még ilyen Magyarországon, és nem tudom mennyi embernek nyílna ki a szeme vagy hát gondolkozna el azon hogy mi is megy idehaza, szerintem amúgy ez felesleges bohóckodás a jobbik részéről. Ennyi erővel bármelyik köztársasági elnök ellen lehetne ilyeneket indítgatni mert aláírt bármilyen törvényt amivel csak rontottak ezen az országon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!