Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvonhatják a családi pótlékot?

Megvonhatják a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
El kellett költöznöm otthonról komoly problémák miatt. Még egyetemista vagyok és kollégiumban lakom.Nem tudom eltartani magam. A szüleim családi pótlékot vagy családi adókedvezményt kapnak utánam.Ha bejelentkezem ideiglenesre a koliba (mert akkor igényelhetnék szoctámot az egyetemen) akkor a szüleim elesnek a családi pótléktól vagy bármilyen kedvezménytől? Ez az egyetlen ütőkártyám velük szemben hogy megmondom nekik hogy ha nem hajlandóak eltartani akkor bejelentem hogy nem lakom már otthon.(mert ugye ameddig nappalis hallgató vagyok kötelesen eltartani..) Ebbe beletartozik az ideiglenes lakcím is? A szoctámra szükségem lenne viszont nagyon,ezért is fontos..
2017. jún. 27. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Diákhitel? Ösztöndíj?
2017. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

"ugye ameddig nappalis hallgató vagyok kötelesen eltartani."


Ebben tévedsz. Felnőtt ember megoldja a problémáit maga. Erre találták ki a diákhitelt, ha másként nem menne a felsőfokú képzés.

2017. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Jogszabály mondja ki, hogy a szülők kötelesek a lehetőségeikhez mérten tanulni a felsőoktatásban nappali tagozaton tanuló gyermeküket 25 éves korukig, kivéve ha az érdemtelen rá. Az érdemtelenségnek azonban komoly feltételei vannak, és azt bíróságnak kell kimondania.
2017. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, az persze támogatni akart lenni a tanulni helyett, most veszem észre hogy elírtam.
2017. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kérd a saját nevedre a családit és menj el dolgozni
2017. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kétlem hogy diákhitelből meg lehetne élni.Ráadásul mivel még legalább 2,5 évig tanulok azidő alatt több millió forintos tartozásom halmozódna fel. Úgy mégis hogyan kezdjem majd el az életemet,amikor még diplomával is majd nagyjából 120-130 ezer forintos nettó fizetésre számíthatok amiből még egy albérletet sem lehet kivenni. Munkát már hónapok óta keresek,de semmi.Nem alakulnak úgy a dolgok és nagyon nagy bajban vagyok mivel senki nem támogat semmiféle szinten.20 éves vagyok és kikerültem a semmibe,harcolhatok és lehet hogy még pereskedhetek is a szüleimmel.Nem tudom hogyan oldjam meg ezt a helyzetet,de teljesen el vagyok keseredve.
2017. jún. 29. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Normális diplomával azért többet lehet keresni, mint a minimálbér
2017. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó hát azért nem várható el, hogy 20 évesen gondolkodjanak az emberek.


Ja de.


A diákhitel feltételei nagyon kedvezőek, nem kell tőle félni, elolvashattad volna, ha már ennyire állítod, hogy nem lehet megélni belőle. Főleg, ha értelmesen tanulsz, akkor 30-40 ezret tudsz ösztöndíjból leakasztani, ami jó kiegészítés. Köztársasági ösztöndíj is 100 ezer, de már mittudomén hogy hívják. Persze, ehhez tanulni is kéne. Továbbá ha értelmes szakon vagy, akkor első év után már mehetsz szakmai gyakorlatra, amiből tényleg meg tudsz élni egyedül, szóval nem fogsz milliárdos adósságokat felhalmozni.


Ha büfészakra jelentkeztél, akkor hagyd a francba a jelenlegi tanulmányaidat és végezz el egy rendes szakmát. És nem azt mondom, hogy legyél szoftverfejlesztő, de egy értelmesebb lakatos is többet tud keresni, mint 120. De tőlem lehetsz közmunkás is, mert körülbelül arra vagy most elég és lóghatsz az állam csecsein 60 ezerért.

2017. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Látszik hogy neked fogalmad nincsen az életről.Pont az olyan emberek miatt vannak problémák mint te.Látszik hogy mennyire nyomorult vagy ha ezen az oldalon küldöd el az embereket a fenébe anélkül hogy gondolkodnál. Fogalmad nincsen az életemről.Semmit nem tudsz.Nem magadból kéne kiindulni azért mert te bizonyára ennyit érsz. Tetszik hogy te is annyira okosnak képzeled magad hogy megítélj engem és az életemet.Csak azt kívánom neked hogy egyszer át kelljen élned azt amit nekem és remélem majd akkor is ilyen nagy lesz a pofád. örülök hogy ilyen bátran rámondod te is az agyoniskolázott társaiddal együtt minden szakra hogy "büfé szak". Nem mindenki születik lakatosnak meg kőművesnek (azt inkább meghagyom neked) vagy nem is tudom mi a jó szakma szerinted :D Egyébként felvilágosítanálak hogy messze nem úgy történnek a dolgok az életben ahogy azt eltervezzük,de lehet hogy neked ez teljesen idegen. És azt is elárulom hogy ösztöndíjhoz meg normális munkához ahol nem nézik egy darab szarnak az embert csak a protekciós seggnyalók jutnak. Nem tudom hány éves lehetsz de sajnálom hogy nekem kell felvilágosítani téged!
2017. júl. 1. 18:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ha már a négyes átlaghoz is protekciós seggnyalónak kell lenni, akkor lehet nem is kell csodálkoznom, hogy szar helyzetben vagy, elvégre gondolkozni se tudsz.
2017. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!