Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én szeretnék a kertemben...

Ha én szeretnék a kertemben egy hitler szobrot állítani, akkor megtehetem? Vagy van olyan törvény amely tiltja ezt?

Figyelt kérdés

2017. jún. 19. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem tiltja,mivel csak az önkényuralmi jelképek használata a tilos,konkrét történelmi személyek nem tartoznak ebbe a körbe.
2017. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Nyugodtan állíthatsz.

Max. hülyének néznek majd az emberek.

2017. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ahogy az 1. megírta, csak az önkényuralmi jelképekkel lenne a probléma.
2017. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

2! Dehogy nézik hülyének, én tudod mekkorát röhögnék egy ilyen "Dolfibá" kerti törpe láttán? Azt hinném humora van.


Képzeld el a szitut, nyáron bográcsoznak:

- Hol van a sörnyitó srácok?

- Az előbb még Hitlernél volt!


Hát én szakadnék a röhögéstől!

2017. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

...Ja..., megteheted... Bár, ha kis 'h'-val írtad a nevét, akkor inkább elébb egy: A MAGYAR HELYESÍRÁS SZABÁLYAI "megszoborva" című alkotást kellene a kertedbe állítanod, hogy attól kezdve folyton emlékeztessen arra, MIBEN szenvedsz hiátust, kulturálisan!...


Egyébiránt, úgy volna korrekt az a Hitler-szobor, ha mellé állítanád Sir Winston Leonard Spencer Churchill, továbbá Joszif Visszarionovics Sztálin, és Franklin Delano Roosevelt szobrait is... (Tudod, akik "SZÉTÜTÖTTÉK" kicsit, a fejét...)

2017. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Helyes válasz ***** válasza:
24%
A kis "h" jogos.Nemecseket is kis betűvel írták,mikor lealázták.De később rehabilitálták,ami soha nem fog megtörténni azzal a kis h -val.
2017. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

...Csakhogy... (és ez most a #6-osnak szóló válasz), csakhogy a Kérdés feltevője, lavórszínűleg (hogy fémipari lobbista kifejezéssel éljek...), egy megeveszekedett náci-rajongó tetű lehet (vagy valami hasonlóan ártalmas jószág...), és ebből kifolyólag még inkább elvárható volna tőle a korrekt "nevezéktani" eljárás... (Bár, ha jól meggondolom, aki a Harmadik Birodalom vezérét akarja "megszoborva" látni a kertjében, nemigazán lehet valami észkombájn... – úgyhogy ebben a tekintetben, végülis igazad van, #6-os!...)


Azért – és ez most már a kédezőnek szól –, ha ezek után mágis úgy döntesz, kirakod azt a szobrot a kertedbe (persze, előtte el is kéne készíteni/készíttetni azt a szobrot), nem lesz haszontalan egy emléktáblát is oda-eszközölnöd, éspedig a te kedvenc Führered egyik kiszólásával, még 1933-ból, ami így szólt: – "Német nép, adjatok nekem 12 évet, és nem fogtok rásimerni Németországra!".

A fenti idézet alá pedig ezt biggyeszd – örök tanulságul –, zárójelben: (...És úgy lőn...)

2017. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Okarin Darkwill válasza:
Szeetnék a kertemben egy Sztálin Che guevarra ikerszobrot de valami jobboldali állat egy hitlerszobrot állított a szomszédban...Megtehetem e ?
2017. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mobidick válasza:
Ha megteszed (megtennéd) ne csodálkozz tágranyíló, csodálkozó szemekkel, ha a szomszédod egy privát gázkamrát épít kizárólag számodra. Végighurcol egy egyszemélyes levegőtlen marhavagonban, körbe az egész országon, étlen, szomjan, WC, stb. nélkül és utána hosszú sorokba állítva téged (egy ember agyából ilyen rémség nem születhet), szelektál és végül beküld "fürödni" a zuhanyból Ciklon B-t ontva reád. Tedd csak, majd elintéznek a környezetedben élők. Netán ezt akarod kiprovokálni?! Unalmas az életed?! Menj a Munkaügyi Központba, majd ott felvidítanak. Sok a szabad időd?!
2017. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Végighurcol egy egyszemélyes levegőtlen marhavagonban, körbe az egész országon, étlen, szomjan, WC, stb. nélkül és utána hosszú sorokba állítva téged (egy ember agyából ilyen rémség nem születhet), szelektál és végül beküld "fürödni" a zuhanyból Ciklon B-t ontva reád."


Erről viszont tudom hogy tiltja a törvény.

2017. jún. 26. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!