Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek-e feljelentést valaki...

Tehetek-e feljelentést valaki ellen adócsalásért, ha ő maga mondta el nekem, hogy kb.10 évvel ezelőtt egy nagyobb összegű jövedelemhez jutott, amely után nem fizetett adót, és így volt pénze felépíteni azt a házat, amelyben most lakik?

Figyelt kérdés
Egyéb információm vagy bizonyítékom nincs, mint az illető saját szava, amelyről persze nincs hangfelvételem. Foglalkozna-e ezzel a rendőrség egyáltalán? És ha igen, és mégsem találnak bizonyítékot, akkor az illető pert indíthat-e ellenem rágalmazásért?

2017. jún. 16. 10:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es, igazad van! Tévesen írtam, de azért a lényeget jól mutatja, mely szerint a büntethetőség felső határa után már nem lehet tenni semmit.

Mivel a hatóságnak az eltelt időszakban nem is volt tudomása a dologról, így - ha jól gondolom - nem is tolható ki, mert nem volt semmi olyan, ami megalapozná.

2017. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#9


Jobb lenne, ha kicsit visszavennél a stílusodból, apafej! Fogalmad sincs az én indokaimról, hogy miért kérdeztem erre rá! Az illető jól kicseszett velem más téren, mellesleg szintén törvénytelenül, szóval megvannak az indokaim.

2017. jún. 16. 12:06
 13/18 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"Fogalmad sincs az én indokaimról, hogy miért kérdeztem erre rá! "


Teljesen lényegtelenek a te indokaid.

Viszont nem tudjuk, milyen jövedelem volt, adóköteles volt-e egyáltalán, milyen adót kellett volna fizetnie stb. És igen, már valőszínűleg régen elévült.

2017. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"Az illető jól kicseszett velem más téren, mellesleg szintén törvénytelenül"


Akkor tegyél amiatt feljelentést.

2017. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm, a továbbiakat meg nem fogom elolvasni.


Ismét bebizonyosodott, hogy egyesek annyira nagy arccal és mérhetetlen egóval rendelkeznek, hogy a konkrét személyek és tények ismerete nélkül is képesek elítélő megjegyzéseket tenni még abban az esetben is, amikor egyébként bűncselekmények jogos büntetéséről lenne szó.

2017. jún. 16. 17:55
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Értsd meg kérdező, hogy bizonyos cselekmények elévülnek! Ez olyan. Már ez miatt nem fogják felelőségre vonni, akármit teszel.
2017. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:

'Mire jött Andizsuzsi és kijelentette, hogy teljesen lényegtelenek az én indokaim. Ami persze jogi vonartkozásban igaz"


Azt kérdezted, tehetsz-e feljelentést. Ez jogi vonatkozás a te személyes indokaidtól függetlenül. A kérdésedre válaszoltam. Esetleg te is válaszolhatnál az enyémekre.

2017. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem olvasod, de kérdezek.

Tegyük fel, mi ketten együtt jártunk óvodába, iskolába, együtt csajoztunk, s hétvégenként együtt horgászunk.

Soha semmi differencia nem volt közöttünk, kitűnő barátunk vagyunk a mai napig. Én egy sör mellett eldicsekszem, hogy rendszeresen dézsmálom a narancsot a munkahelyemen.

Mit tennél ezek után?

2017. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!