Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megszereztem valakinek a...

Ha megszereztem valakinek a facebook jelszavát, (aki ellopta tőlem még anno az instagramomat) és megváltoztattam, abból lehet valamilyen rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és egy ismerősöm facebookját meghackeltem. Ő nem tudja, ki hackelte meg, szerintetek ezt feljelentheti a rendőrségen vagy valami? lehet ebből nekem vagy a szüleimnek baja?
2017. jún. 11. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnezik az ip cimet , mert olyan dolgokat muvelsz, ami mar rendorsegi kategoria, akkor lesz baj, es meg is erdemled majd.
2017. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség nem lesz, ilyennel nem foglalkozik a rendőrség.
2017. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Meg hackeltem XD
2017. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet bizony, Btk 423.


"b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Persze ehhez az is kell hogy az ismerős feljelentsen, de remélem megteszi, szépen mutatna a szüleid erkölcsijében a felfüggesztett, amit a te hülyeséged miatt kapnának.

2017. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kapnál semmit, bár megérdemelnéd. Előttem szólók hülyeséget mondanak. Ugyan úgy nem kapsz semmit egy facebook profil feltörésért, mint ahogy nem kapnál pl ha valakinek egy játékban feltöröd az accountját. Senkit nem érdekel. Egészen addig még személyes adatokkal nem élsz vissza. A rendőrség egyébként pofán röhögne ha ilyennel bemennél hogy "fel törték a facebookom".
2017. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De kaphat, ha úgy töri fel már profilját. Hülye unokaöcsém kapott jó pár éve ilyenért jókora pénzbírságot, mert pár csoporttársul email-jét feltörték, csakúgy brahiból. Volt aki feljelentette, lett bírósági ügy.
2017. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 Milyen jó is, hogy - csekély kivételekkel - mindenki csak a maga cselekedetéért felel, így a szülőket nem érheti semmilyen büntetés.

Nem, ez nem a hónap elején lépett hatályba, pár évszázada így működik már a civilizált világban.

2017. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es hogy röhögnék már ki? Személyiségi jogokról már hallottál? Azért mert közösségi portálnak hívják, az nem azt jelenti, hogy az ott lévő adatok közösségiek. Amit megoszt, kirak nyilvánosra, ok az más. Azonban mivel lehet használni privát levelezésre, innét levéltitok, alapvető személyiségi jog. Lehet fotókat feltölteni úgy, hogy azokat csak a felhasználó lássa illetve csak 1-2 ember akiket Ő szeretne meghatározni, innét már hogyne lenne büntetendő. Akkor még ugye ott van,hogy leszedi a fotóimat mondjuk máshol felhasználja, ez már sérti a képmáshoz való jogomat. Arról még ne is beszéljünk, hogy nagyon nagyon sokan üzleti célra használják a facebookot, vállalkozásukhoz, ahhoz kapcsolódó adatok lehetnek a levelezésben, nem nyilvános képek feltöltve. Ráadásul ugye blokkolni is lehet, hogy pl ha rám keresel ne dobjon ki a kereső. Ha én úgy állítóm be a profilomat akkor más ne lépjen be és állítgassa át pl. A kérdező annyit írt, hogy a jelszavát változtatta meg, de ez önmagában már nem ok,. Ez olyan, mintha fogom magam lecserélem más lakásán a zárat a tudta nélkül. És a kérdező hogyan bizonyítja, hogy csak jelszavat változtatott, de nem kutakodott a levelezésében, nem olvasgatott ott, nem töltött le-fel képeket? Nem kommentelt más nevében? Még olyat is ráverhetnek, amit meg sem tett.
2017. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!