Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázspray illetve paprikaspray...

Gázspray illetve paprikaspray tartására és használatára milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés
Illetve melyiket ajánlott használni, mi a különbség köztük?
2017. máj. 18. 16:19
1 2
 11/16 kovpet ***** válasza:
75%

Nem kell hozzá 18 évesnek lenni, EagleHUN nem tudom, hogy honnan veszi, de dobhatna ide egy jogszabályt erre, ha szerinte van ilyen.

Tervben van, hogy 16-ra limitálják a mostani, korhatár nélküli helyzetet, de erről még törvénytervezetet sem láttam, nem hogy kész jogszabályt.

2017. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elmúltam 18 és utcai védelemre kell. Igazábol nem vagyok erős fizikumú illetve unom már hogy Budaleszen rendre zaklatnak embereket kisebbségiek anélkül hogy a teli buszon/villamoson/metrón bárki szólna. Így gondoltam nem ártana erre beszerezni egyet. Nem akarok gázpisztolyt mert az ahogy mondtad hamar kifogy, míg ismerösöm még nagyon régen azt mondta hogy gázsprayvel több embert lehet ártalmatlanítani és ha belegondolok akkor lehetőség megvan rá. Csak egyet akarok amit zsebenben hordanék legyen hatásos és betudjam szerezni!
2017. máj. 19. 09:57
 13/16 kovpet ***** válasza:
Inkább sprayt akarsz gp helyett, mert a gp hamar kifogy? Az komoly :)
2017. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Miért egy gázpisztollyal mennyi lövés tudsz leadni? Én csak gondolkozom hogy kb körbeállnak négyen akkor szerintem könnyebb őket arcon fújni mint hogy mindegyiket lelőjem, vagy nem tudom hogy működik pontosan, de ár miatt sem szeretnék gázpisztolyt.
2017. máj. 19. 11:57
 15/16 kovpet ***** válasza:

Ha négyen körbeállnak és komolyak a szándékaik, akkor éles lőfegyverrel sem tudsz mit kezdeni velük.


Naiv terv, hogy majd körbefújsz, a legális, 20 gramm alatti spray-k hamarabb kifogynak mint körbe tudnál fordulni meg aztán az sem lenne elég, ha pár molekulányit fújsz a támadók arcába egyenként. Ehhez mennyiség kell, ahhoz meg idő. Arról nem is beszélve, hogy amíg egyet lefújsz, a többi lecsap.


Gázpisztollyal sem lenne persze nagyon máshogy, de annak egy lövésében van annyi hatóanyag mint egy teljes flakon sprayben és idővel sem megy el a nyomás meg a paprika is legális töltet benne. Persze szavatossága van a tölténynek meg durrogtatva is le tudnak csapni hátulról..

Összességében a jó az, ha van egy pisztolyod (illetve revolvered), meg mellé egy sprayd tartaléknak.

De négy ember ellen csak Chuck Norris forgó-pörgő rúgása segít :)

2017. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 EagleHUN ***** válasza:

"a teli buszon/villamoson/metrón"


Ezzel vigyázz, a tömegközlekedési eszközök utastere nem közterület!

Teljesen más törvények vonatkoznak rá, mit vihetsz fel mit használhatsz ott, mivel védekezhetsz. Plusz kiegészíti ezt a társaság saját szabályzata, amit "ergo" aláírsz amikor jegyet bérletet váltasz!

2017. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!