Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól lehet jogosit...

Hány éves kortól lehet jogositványt szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Azt hallotam, hogy 21 éves kortól lehet jogositványt szerezni először is ez igaz-e? és ha nem akkor marad a 18 éves kortól? És ha 21-től ak lehet azt,h ha a szülő beleegyezik akkor hamarabb leteni???

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 15. 20:11
 1/4 anonim válasza:
0%
18
2010. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen kategóriára?

B-re (személygépkocsi) 16,5 évesen iratkozhatsz be, 16 év 9 hónap után tehetsz elméleti, betöltött 17 év után járműkezelési vizsgát. De van olyan kategória, amely esetén csak 21 éves korodban vizsgázhatsz (A, ha nincs előtte A1-ed vagy Akorl. kategóriás jogosítványod, illetve talán a D).

Egyébként pedig az oldalon található kereső, szerintem az is dobott volna ki találatokat, mert igen sűrűn fordul elő a kérdés.

2010. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állítólag jövőre a B kategóriát is felviszik 21 évre.
2010. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Személygépkocsira gondoltam :)

És köszönöm a válaszokat :D

2010. máj. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!