Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá mód, hogy ne kelljen...

Van rá mód, hogy ne kelljen mennem/ne akkor kelljen mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: tanúként voltam meghallgatva a rendőrségen(1X kellett csak mennem) egy szórakozóhelyen történt verekedés ügyében. Nem kiemelt fontosságú a vallomásom, hisz én tulajdonképpen nem is láttam az egészből semmit, mert már eljöttem, csak valaki mégis felíratta a nevem. Na mindegy, ezt a rendőrségen is tudják, benne van a vallomásomban. Közben hallottam, hogy az ügy megy az ügyészségre vagy a bíróságra, ahol mindenkinek meg kell jelenjen. :S A problémám az, hogy nem szeretnék menni a többi érintettel(az egyik tanúval személyes okok miatt nem szeretnék találkozni). Volna rá mód, hogy ezt valahogy megússzam vagy máskor menjek?

Légyszives a lehurrogó és rosszindulatú megjegyzéseket mellőzzétek, akkor inkább hagyjátok figyelmen kivül a kérdésem. A többi választ nagyon megköszönném, nem igazán tudom, mik a lehetőségek ilyenkor, de fontos lenne, hogy ne kelljen találkoznom az illetővel. (Egyébként ettől az ügytől független a mi kapcsolatunk/problémánk)


2010. máj. 15. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd amikor idézést kapsz, szépen felhívod a bírót telefonon és beszélsz vele.


Ő majd elmondja, mit lehet, mit nem.


Valószínűleg nem kell majd elmenned. Nyugi.

2010. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!! Szóval szerinted nem kötelező? Csak mert állítólag ott majd mindenkinek meg kell jelenni, aki érintett az ügyben, hogy megerősítse a korábbi vallomását. :S
2010. máj. 15. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
bírót biztos hogy nem fogod felhívni telefonon,mert azt nem lehet,gondold el minden bűnöző hivná a bírót hogy te józsi ne légy kötsög ne itélj el stb :D max a titkárát tudod,de én is voltam ilyen helyzetben.csak simán nem jelentem meg és kész,nem is kerestek
2010. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!