Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha ttudtom nélkül...

Mi van ha ttudtom nélkül magánterületre tévedek?

Figyelt kérdés
Jómagam nagy túrázó vagyok, egyik közelmultbeli sétám alkalmával történt ez az eset: ellátogattam egy helyre kocsival, ahol már régóta jártam, egy betonút vezet fel egy dombtetei antennához, a végén földútban folytatódik tovább az antenna után. Kb. 100 métert menve a földúton leálltam, majd elsétáltam jó messze az út mentén meg vissza. Visszafele jövet jött egy manus terepjáróval, megállított, és kérdőre vont, hogy én mit keresek ott, meg miért parkoltam le a kocsit ott ahol leparkoltam. Kiderült ugyanis, hogy a betonút végétől az egész magánterület, még a földút is. Mondtam neki sajnálom de nem láttam a táblát, de kiderült nincs is tábla, hogy magánterület lenne ott vagy magánút. Ezt fel is hoztam neki, hogy akkor meg mit csodálkozik, de erre meg azt mondta, hogy nem szokás kiírni, hogy valami magánterület. Szerinte nekem kellett volna ezt tudni. Véleményem szerint ez elég nonszensz gondolatmenet, de ettől független ilyen esetekre mit mond a törvény? Bűncselekmény ez vagy szabálysértés, ha így tudtom nélkül magánterületre tévedek, vagy mégis csak a tulaj kötelessége lenne gondoskodni a terület státuszáról tájékoztatni az arra járókat?

2017. ápr. 29. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Te vagy a "vétkes", nem kötelessége senkinek kijelölni a birtokhatárt. Gondolom ha nem esik kár, akkor nem történik semmi, meg normális emberek amúgy is meg tudják ezt beszélni.
2017. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam át az erdőtörvényt (a szóban forgó terület erdő volt), aszerint ha jól értelmezem magánterület jellegtől függetlenül tartózkodhatok a bírtokán:


erdőtörvényben ezt találtam (tudniilik ez a hely ahol voltam erdő volt)

" Az erdőben - annak rendeltetésétől függetlenül - üdülés, sportolás és kirándulás céljából gyalogosan, emberi erővel hajtott kerékpárral, lóval, valamint az erdészeti feltáró hálózat részein sport vagy turisztikai célú, lóval vontatott járművel bárki saját felelősségére ott tartózkodhat, amit az erdőgazdálkodó tűrni köteles..."

"(1a)108 Nem állami, illetve nem helyi önkormányzati tulajdonú erdőben az erdészeti feltáró hálózat részein kívül lovagolni, emberi erővel hajtott kerékpárral közlekedni tilos, kivéve, ha az erdő tulajdonosa az erdő nem állami, illetve nem helyi önkormányzati tulajdoni jellegét megfelelően nem jelezte."

"Az erdőben látogatás céljából járművel - ideértve a nem sport vagy turisztikai célú, lóval vontatott járművet, valamint a nem csak emberi erővel hajtott kerékpárt is - közlekedni csak az arra kijelölt úton szabad."


Ennek fényében akkor elvileg gyalogosan az úton tartózkodhattam, hiába volt az az erdő az ő magánterülete, bár lehet rosszul értelmezem. Azt hogy kocsival behajtottam, azt nem tudom, mert ez attól is függ mit takat a kijelölt út.

2017. ápr. 29. 22:50
 3/5 A kérdező kommentje:

Valamint még erre is most bukkantam,mezek szerint viszont nekem egyertelműnek tűnik, hogy ha nem jelölte ki, hogy magánterület, az útja közterületnek minősül és szabadon használhatom:


"közterület a tulajdonos személyétől, illetve a tulajdonformától függetlenül minden olyan közhasználatra szolgáló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül vagy azonos feltételek mellett igénybe vehető, ideértve a közterületnek közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét is"

2017. ápr. 29. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
ez van és ez csak fokozódik a földesurak már csak ilyenek én azon sem lepődnék meg ha lelőtt volna
2017. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi, mivel az a terület "nyitva állt", használatát tekintve olyan mintha közterület lenne. Csak okoskodni, emberkedni akart a csávó, legközelebb kioktathatod, mert látom h sikerül megtalálni az erre vonatkozó szakaszt is.
2017. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!