Jogosan követeli az előző tulaj által elmaradt közös költséget a közös képviselő?
Úgy lett véve a lakás ügyvédi papíron hogy "teher és tartozás mentes" ami kiderült az ügyvédnél tartozás egy szolgáltatónál az be lett fizetve.
Erre pár hónapra rá megjelent a közös képviselő hogy a lakáson az előző tulaj több százezer forintos közös költség tartozást hagyott a lakáson és hogy fizessük be vagy jogi útra tereli a dolgot.
Több mint 3 évi közös költség tartozásról van szó amit nem is értem hogy a képviselő miért hagyott ennyi ideig halmozni.
Ez vagy kamu vagy valami van.
Az ügyvéd mit mond?
Neki tájékoztatni kell téged.
Amikor a közműveket átírtátok akkor a közös képviselőt is meg kellett keresni az átírás miatt (vinni pl. az új vízóra szerződést). Ez akkor miért nem derült ki.
Nálunk addig át sem írják a lakást amíg a közös költség nem nullás.
A közös képviselőnek igaza van, a költség tartozás a mindenkori tulajdonost terheli. Viszont ha a vételi szerződésben benne van, hogy tehermentesen vetted át a lakást, akkor perelheted az eladót, mert valótlan dolgot állított a szerződésben.
Természetesen az is jó kérdés, hogy ez miért nem derült ki már korábban, a közös képviselőnek az átíratáskor is pontosan tudnia kellett a tartozásról, neki kötelessége lett volna felhívni rá a figyelmedet. De sajnos jogilag őt nem terheli felelősség, csak az új tulajdonost, és a valótlan állítás miatt a régi tulajdonost.
Nem sajnos. Azért a saját érdekeit mindenkinek magának kéne védenie. Az szép, hogy átvesszük: költség és tehermentesen... De talán utána is kellene ennek járni. Lehetett volna. Egy kérdés a közös képviselőhöz. Ez nem a közös képviselő érdeke, hanem a vevőé. Itt már annyira megszokott, hogy mindent mástól várunk (lásd paternalizmus, diktatúra, stb.), hogy fel sem tűnik, ha ezt tesszük.
A közös képviselő jogviszonyban van a mindenkori tulajdonossal, és - visszamenőleg - érvényesítheti a kötelezettségek teljesítését. Ez egy dolog. Meg lehet kérdezni a közös képviselőtől, mit tett az alatt, amíg ez az összeg felgyűlt. Ha semmit, pedig kellett volna, akkor ezt számon lehet kérni tőle. Ez egy másik dolog. A vevő az eladóval van jogviszonyban. Ha nem tisztázta kellőképpen a helyzetet, akkor egymás között kell elintézniük ezt. Ez pedig egy harmadik dolog. Ezek a dolgok nem helyettesítik egymást.
Sajnos igen! Ez az új bírói gyakorlat, most legalábbis a másodfok efelé hajlik egy ideje.
Ha bizonyítható a tartozás, akkor a jelen állás szerint a mindenkori tulajdonosnak helyt kell állnia a Ház felé, majd, mivel amúgy nem az ő tartozása volt, perelheti azt a volt tulajon. (És meg is nyeri majd, csak épp előtte a Ház felé fizetnie kell.)
Ez a mostani bírói gyakorlat, még nem egységes. Több ellentétes vélemény is van, de mindkét oldal védhető, és - mint mondtam -, mivel a másodfok most efelé hajlik, a vége ez szokott lenni.
A 4. Válaszol megválaszolta úgy, ahogy törvényesen van.
Amit tehetsz, az az, hogy nem ismered el a tartozást, csak a közös költséghányad 3 hónapra eső részét. A per esetén megkérdezed a közös képviselőt, hogy miért nem terhelte rá az előző tulaj ingatlanára a tartozást, miért hagyta azt így felgyűlni.
Milyen adásvételi szerződés az, amelyik nem tartalmazza a közös képviselőtől kért 0-s igazolást?
Sajnos, most a kérdező fizethet, holott mindezt meg lehetett volna előzni, ha előbb gondolnak rá.
"Milyen adásvételi szerződés az, amelyik nem tartalmazza a közös képviselőtől kért 0-s igazolást?"
Sajnos még akkor is előállhat ilyen eset, ha tartalmazza. Elévülési időn belül utóbb is kiderülhet tartozás, amiről esetleg a közös képviselő sem tudott a 0-ás igazolás kiadásakor.
# 9
Jahhh leigazolta hogy nincs közös költség tartozás és akkor előáll egy idő múlva hogy mégis van? :D
Ez milyen már azért ez durva lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!