Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerzoi jog kerdese. Lehet...

Szerzoi jog kerdese. Lehet ilyen esetben perelni?

Figyelt kérdés
Egy grafikusmuvesz a weboldalan kozzetett egy munkat, amit egy kereskedelmi televizio hiradoja engedely illetve barmilyen forrasmegjeloles nelkul egy hir illusztraciojakent lekozolt. Lehet ebben az esetben perelni?
2017. ápr. 17. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben...

Feltölteskor altalában vannak az apróbetüs részek, hogy a feltöltessel elfogadod a szerzői jogokról való lemondást....(tudod az amit mindenki csak kipipál)

Ha ilyen nincs (bár kétlem), akkor lehet.

Szemelyes véleményem, mivel én is fotózok az hogy lemondok a szerzői jogomról attól a kép tulajdo osa én vagyok, így minimum egy említest elvárnék... de sajnos bem ilyen világban elünk.

Sok képemet láttam vissza internetes cikkekben, de legalább fel voltam tüntetve mint kép készítője....

Nagyon jó képeimet meg nem töltöm fel sehova, azokkal más terveim vannak.

2017. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a saját weboldaláról van szó, oda töltötte fel a képet a portfóliójába. nincs apróbetűs rész, amit el kellett volna fogadni, mert övé a weboldal...
2017. ápr. 17. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet perelni,
2017. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!