Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökhagyó által örökölt...

Örökhagyó által örökölt örökség kérdése?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

27 éve elváltam férjemtől,aki új házasságot kötött 10 éve.

Gyermekem az én gondnokságom alatt áll,aki most örökölne.

Holtomiglan haszonélvezeti jog a feleséget megilleti.

Jár e neki az örökhagyó által megörökölt ingatlan után az 1/4 rész? Vagy az egyenesúti öröklés érvényes?

Vagy ebben az esetben csak a haszonélvezet jár a feleségnek?

A volt férjem a szülőtől örökölte az ingatlant a saját halála előtt 4 hónappal.

Segítségüket előre is köszönöm!



2016. jún. 27. 23:32
 1/7 tetro ***** válasza:
Ha a volt férjednek csak egy gyermeke van, akkor a feleségnek a ház fele jár.
2016. jún. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A túlélő házastárs a közösen lakott ingatlanból nem örököl, de haszonélvezeti joga van rá, és a teljes berendezésre. Minden másból egy gyermekrészt örököl, tulajdonos lesz, nem haszonélvező.

Ha a volt férjed által megörökölt házban laktak életvitelszerűen, akkor azon lesz haszonélvezete, de csak az egyenesági örökösök örökölnek.

2016. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Holtomiglan" haszonélvezet?????? Ház, ez nagyon jó. Szenzációs. :D


Holtig tartónak hívják amúgy. :D


Kevés amúgy az infó, nem tudjuk, az ági öröklés itt játszik-e, de ha nem, akkor természetesen a feleség is örököl most már egy gyermekrésznyit.


A házastársak által közösen lakott ingatlanra vonatkozóan pedig holtig tartó haszonélvezeti jogot.


Szóval nem írtál le semmit, amiből normális választ lehetne adni, mivel különféle vagyontárgyakra más-más szabály vonatkozhat. Ezt majd az eljáró közjegyző tudja.

2016. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ági öröklés nem játszik, hogyha saját gyereke van, akkor mindazt, ami a tulajdonában van, akárhonnan ered is, a gyermek örökli illetve a házastárs.


A gondnokság alatt álló gyermek hány éves? Ez sem számit persze, csak akkor a gyámhivatal is vmilyen módon belép, ha kiskorú. De ezeket a közjegyző elmondja, rendes közjegyző a hagyatéki tárgyalás előtt is ad tájékoztatást.

2016. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyetlen ági örököse van az örökhagyónak ez pedig a gyermekem. Ezen kívül csak a felesége örökölhet. De én úgy tudtam ,hogy csak haszonélvezeti joga van az ingatlan felett.Viszont az ügyvédje állítása szerint pedig az 1/3 rész jár neki de semmilyen szerződést vagy papírt nem tudod ezzel kapcsolatban felmutatni.
2016. jún. 28. 19:32
 6/7 anonim ***** válasza:

én ugy érzem, hogy rosszul használod az "ági öröklés" kifejezést. erről akkor van szó, ha az elhunytnak nincs saját gyereke, olyankor a testvére vagy annak gyerekei örökölnek, ez az ági öröklés.


a te esetedben "egyenesági öröklés" van. ez két különböző dolog jogilag.


Sok dolgot nem tudunk, pl volt-e végrendelete a volt férjednek.

az ugyvéd valamire biztosan hivatkozik.


A hagyatéki tárgyaláson a közjegyző fog dönteni a törvények és a dokumentumok alapján.

2016. júl. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a feleség abban a házban lakik, ami az örökség tárgya, akkor teljeskörű haszonélvezetet kap a házra. A tulajdonjogot a gyerek örökli. Ha nem abban a házban lakik, akkor a tulajdon felét a feleség kapja, a másik felét a gyerek.

HA végrendelet van, akkor pedig annak megfelelően.

2016. júl. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!