Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az örökhagyònak nem...

Ha az örökhagyònak nem volt se férje se gyermeke akkor jár köteles rész unokatestvér gyermekeinek?

Figyelt kérdés

Mama örökölt egy házat az unokatestvérétől.Közel álltak egymáshoz igy törödött a nénivel.Rendezte a házát,ellátta.Az utolso idökben már etette és pelenkázta.Ezert egyszercsak a neni azt mondta h a mamára hagyja.Rokonok csak ugy voltak a néninek hogy a már elhunyt unokatestvéreinek a gyerekei.Illetve a mama, aki unokahuga volt.Hagyatéki nem volt még.Végrendelet hiteles volt.Közjegyző keszitette.

Ezen távoli rokonok kaphatnak bármit?Nagyon pénzéhesek de anno kijelentették h a nénit nem tudjàk ápolni segiteni.Nem is jártak hozza holott egy faluban éltek.

Köszönöm a segitséget!



2017. ápr. 2. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Köteles rész azoknak jár, akik első körben a törvényes örökösök lettek volna, értsd gyerek. Távoli rokonnak már nem.
2017. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Azt elfelejtettem irni hogy a mamit behivták a falu hivatalába és az ottani jegyző rászolt hogy ne higyje hogy csak minden az övé lesz ám.Mert a másik rokonoknak fejenként 300 ezret kell fizetnie majd.Tehát az 5 unokatestvér gyereknek 300 e./fő. Ezt sehogy sem értjük.Hisz hagyatéki sem volt eddig.Annyi hogy az egyik rokon ott dolgozik a hivatalban.Es mama attol fél hogy igy tudnak majd kicsikarni belőle pénzt.

71 éves szegény..jol megrémitették. Amit te irsz azt olvastam én is mindenhol csak attol féltem hogy félre értelmeztem.Szeretnék segiteni a maminak,ezért igyekszem infokat gyüjteni.

2017. ápr. 3. 07:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!