9 éves matáv-tartozást tuti biztos nem tudnak behajtani?
Nem akarlak idegesíteni de én úgy tudom a tartozások nem évülnek el.
De ha megöltél egy embert az elévül de az állam hülye lenne a tartozást nem behajtani.
1. Ha tudod, hogy mindent befizettél, miért nem jártál utána a legelején? Akkor most nem lenne ez..
2. Nem évül el, de ezt már írták.
3. Kamatozódott a tartozás amúgy? Vagy most is 20e?
4. Lengess hurkát a disznók előtt, attól megijednek:D
Nem vagyok elégedett a válaszokkal, mert tévesek. Konkrétan arra lennék kíváncsi, ha pl. a behajtó fizetési meghagyást tenne a közjegyzőnél és arra nem reagálnék, valami miatt, akkor ez megint élő tartozás lenne?
A fiam volt itthon, amikor jött a behajtó és ez a buta azt mondta neki, hogy külföldön vagyok. Ami igaz is, de havonta hazajárok, úgyhogy nem okozna gondot, hogy ellentmondással éljek. Ez a behajtó, meg azt hiszi, nem tudok ellentmondani, mert csak nem jövök haza, hogy beadjak egy ellentmondást és megkockáztatja, a fizetési meghagyást, azt hiszi 1 hónapig nem lesz aki ellentmondjon.
Szóval ilyen esetben ez megállna egy bíróságon, hogy nem mondok ellent a meghagyásra akkor lesz egy élő tartozás?
Nem a pénz izgat, pénzem sok, kiadásom kevés, bevételem sok, de nehogy már fizessek egy behajtónak.
Hát ha annyi pénzed van, fizesd a bírósági eljárást, mint azt a nyavalyás 20ezret:D
Nem fog elévülni, nem fogod tudni kikerülni a dolgot csupán azzal, hogy nem törődsz vele. Egyszerűbb lenne felmutatnod a dokumentumot, ami igazolja, hogy nincs tartozásod és kész. Már a kérdés kiírásával több energiát és időt feccőltél a dologba, mint amennyit megérne, ha nem izmozni akarnál velük..
Igen van. De be is fogok ide neked tenni egy linket, egy fotót róla, hogy a sárga irigységtől ne tudj aludni. Komolyan be fogom tenni.
EGYÉBKÉNT RÁKERESTEM és egy igazán hozzáértő válaszát meg is találtam IME:
Nem igaz, amit előttem mondtak.
Pont, hogy MOST VAN LEHETŐSÉGED arra, hogy jelezzed, a követelés állami kényszerrel történő végrehajthatósága elévült.
És igen, amennyiben 2006-ban kaptál egy levelet, meg most kaptál egy levelet, akkor a követelés - ellenkező bizonyításig - elévült, ha nem adtál okot nyugvásra.
Amit tenned kell, a fizetési meghagyást kiállító bíróságra ELLENTMONDÁST kell írni a fizetési meghagyással kapcsolatosan. Amelyben le kell írnod, hogy a te általad rendelkezésre álló információk alapján a távközlési szolgáltatásról szóló 2003. évi C. törvény 143.§ (2) bekezdése alapján a jogosult követelése elévült, ezzel együtt, hivatkozva a végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 57. § (1) bekezdésére, mely szerint a végrehajthatóság a követeléssel együtt évül el.
Hivatkozva ezen szakasz (2) bekezdésére, mely szerint az elévülést általában kérelemre kell figyelembe venni, kéred a t. Bíróságot, hogy a követelés végrehajthatóságának elévülését megállapítani, a fizetési meghagyás jogerősítését megtagadni szíveskedjen. Ezzel együtt kéred, hogy minden, a perrel kapcsolatos költségedet térítsen meg a jogosult.
A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3 Időpont 2009-01-06 12:02 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Az előző vagyok, még annyit: Ha nem lépsz a fizetési meghagyásra, ahogy az azon szereplő "FIGYELMEZTETÉS" részben is olvashatod, az jogerőssé válik, amely már végrehajtható okirat.
Tehát az első válasz pont azért nem jó, MERT ERRE A BÍRÓSÁGI LEVÉLRE PONT REAGÁLNI KELL.
Az elévülést bíróság fogja megállapítani, és ő fog ítéletet mondani arról, hogy a követelés végrehajtható-e vagy sem. Ez EDDIG NEM IS TUDTA VOLNA MEGTENNI a kérdező, max. úgy, ha ő indít pert arra vonatkozóan, hogy ezt a bíróság állapítsa meg.
Tehát pennát kell ragadni, és 15 napon belül a bíróságnak reagálni kell a Fizetési meghagyására!
Melyben az alábbit teheti:
1.) Ellentmond - pl. ha elévült követelést kérnek. Ekkor perré alakul az ügy.
2.) Részben ellent mond - pl. ha többet követelnek, mint ami szerinte jogos - ilyenkor a nem érintett rész jogerős, az érintett rész perré alakul.
3.) Részletfizetést kér - ez a fizetési meghagyás jogerejét nem befolyásolja, az jogerőssé válik, egyben a bíróság határoz a részletfizetés formájáról, módjáról.
4.) Nem reagál - a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható lesz.
Nem a válaszok tévesek, hanem a szövegértésed.
Fizetési meghagyás egy nemperes eljárás. Pont ez a lényege, vagy nem teszel semmit így elfogadod, vagy ellentmondással élsz, amivel perré alakul.
Élő tartozás esetén (fogalmam sincs ez a szó honnal jöhetett) a behajtó elballag a végrehajtóhoz, aki letilt/inkasszál/lefoglal/árverez vagy egyéb mókás dolog által veri le rajtad a követelést, hozzáadva még a saját költségeit.
Amúgy meg a behajtónak bizonyára feltűnhetett, hogy van aki téged értesítene, és azzal is tisztában van, hogy ellentmondással élni postai úton is lehet (talán még ügyfélkapun keresztül is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!