Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki rendezi a kárt? Volt...

Ki rendezi a kárt? Volt olyan, akivel a rendőrség igazságtalanul bánt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a biztósító csinálja a kárrendezést. Ha biciklisként nem adtam zebrán elsőbbséget az autósnak, mert megtévesztett, hogy index nélkül hajtott le a bal oldalamra, és felelősségre vonnak, akkor mennyire büntetnek? Be akarnak idézni, azzal az emberrel nem akarok találkozni újra, aki elgázolt és a rendőrrel sem, mert vitatkozott velem, direkt provokált, a jegyzőkönyvet sem úgy vette fel, ahogy akkor elmondtam. Hülye voltam, mert beismertem a felelősségem, de csak arra mondtam, hogy nem szálltam le a zebrán és nem a biciklit tolva mentem át. Mivel sokkot kaptam, alig bírtam beszélni eközben, ő közölte velem, hogy jó lenne haladni, ha pontosan elmondanám mi is történt. Hiába mondtam mi volt, a szavaimat kiforgatta, átnéztem a jegyzőkönyvet, mondtam, hogy nem pontos. Újra elmondatta velem, nem javított ki semmit, megelégeltem, elég volt a bajom is, mondtam neki, ok haladjunk akkor, és aláírtam. Tudom hülye voltam, de az ember egy trauma után nem bír rendesen gondolkodni sem. Most szembesültem vele, hogy totál palira vett, mert csak a biciklis lehet a hülye. Ma meg azt közli velem az egyik kollégája, hogy nem is kell leszállni, és tolni a gyalogátkelőn a biciklit... Hogy bizonyítsam az igazam? Egyik esetről sincs felvételem, a szemtanú nem jelentkezett, csak az, aki elcsapott, de ő is csak a közlemény után. Szóval a f.om ki van ezzel a korrupt bandával...

2017. márc. 8. 21:15
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem szállsz le a bringáról, akkor nem vagy gyalogos, márpedig a zebrán a gyalogosnak kell elsőbbséget adnia az autósnak. Hülye szabály, de a KRESZ egyértelműen gyalogost ír, bringást sima zebránál nem. Ettől persze még nem kellene elütnie az autósnak.
2017. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a kárt ki rendezi? Kötelességem?

Kb. mennyi egy ilyen bírság? Mivel rendőr nem látta a balesetet, felvétel sincs. Legalábbis velem ezt nem közölték ezidáig. Hogyan fogják bizonyítani, hogy ki a hibás?

2017. márc. 8. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
A bírság lényegtelen, a károkozás viszont a te hibád. Ha a c..ány merdzsós bebizonyítja, hogy az autó festésében fél milla kárt okoztál, akkor annyit fognak leverni rajtad.
2017. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ezért van a biztosító? Mert szerintem volt neki. Nem c volt, meg nem merdzsós. Egy öreglány volt, a kocsi márkáját nem tudom, mert akkor nem azzal voltam elfoglalva.
2017. márc. 8. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:

A biztosítót nem Miattad fizeti, hanem a saját hü..esége miatt.

Azért, ha másnak okoz kárt, ..vagy CASO esetén a saját hülyesége miatt valaki kisegítse.

De a kötelező biztosítás mindíg a másik fél kárát fizeti (szóval, ha a bicódra volt kötelező, akkor szerencséd van)

2017. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy semmilyen biztosításom sincs. Viszont havi szinten csak 40e ft-ból élek. Szóval ez az igazi kib.szás, hogy elüt egy olyan, aki közben nagy sebeséggel bevesz egy kanyart, és persze ki más a hibás, mint a hülye biciklis, mert biztos szabálytalan volt, mivel bizonyítékom nincs. Ő meg tudott anno kocsit venni én meg egy k. jogsit se tudok a nyomoromból kifizetni és persze én is fizessem ki a sz.ros kocsiját. Higy dögöltem volna inkabb meg az ut szelenz Szóval ez az igazi szívás.
2017. márc. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!