Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feltörik a facebook-omat...

Ha feltörik a facebook-omat és olyan dolgokat tudott meg ami nem tartozik rá, tudom ki volt, és ha feljelentem akkor mit csinál a rendőrség?

Figyelt kérdés
indít valamilyen eljárást? vagy átnézik a gépét esetleg? es ha igen milyen buntetéssel jár, hackerkedik elvileg aki feltörte, és nem csak az enyémet törte fel hanem a barátnőmét meg az osztálytársamét.
2014. dec. 2. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az illető feltörte a facebookot, akkor jó eséllyel pályázhat a legnagyobb internetbiztonsági cégeknél szakértői állásra. Nem olyan egyszerű feltörni, s nem személyes profilok miatt teszi az, aki megpróbálja.

Gyenge jelszót használtok, vagy nem vigyáztok rá.



[link]

2014. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem azert eleg eros a jelszavam, de akkor o pont azert torte fel h megtudjon dolgokat es kitolhin baratnommel a tudta nelkul, mert a baratnom volt baratja aki szorakozik...
2014. dec. 2. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy igen ügyes ember ezek szerint, lesz munkája bőséggel, anyagi gondja nem lesz az életben. Vagy mégis kitalálható volt az a jelszó :)


A rendőrség azt csinálja amit szokott: semmit.


Vagy: semmit és egy csomó papírt kitöltenek.

2014. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, leírom újra: csaknem lehetetlen feltörni. Aki meg tudja tenni, nem ilyen marhaság miatt tenné meg. Lehet, nem egyszerű a jelszavad, de csak hozzáfért.

Egy ilyen jelszót programmal is évtizedekkel lehetne csak kipörgetni, miközben a face folyamatosan le is tiltja a gépet: xT3.o#4mK_e2Q-p.

2014. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A jogszabály meg ott van az elsőben. Olvasd el.
2014. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pedig eleg konnyen feltudja torni mert mindent megtudott amit akar es lehet most is olvassa mit beszelek baratnommel, es tuti tonkre akar tenni minket...higyjetek el h csak annyi miatt torte fel amit mondtam semmi mas nemberdekli csak h rossz legyen nekunk
2014. dec. 2. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

A személyes adattal visszaélésnél haszonszerzést vagy jelentős érdeksérelmet említ. Ráadásul ha jól értem meg kéne történnie az érdeksérelemnek, hogy bármi legyen belőle.


Amúgy lehet akármilyen erős a jelszavad, ha perzisztens süti-vel is beléptet a rendszer és valaki ellopja a sütit.

2014. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!