Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg jogalkotás?

Visszamenőleg jogalkotás?

Figyelt kérdés

Az a törvény érdekelne,ami kimondja hogy nincs visszafelé jogalkotás. Egyetemei féléveim alatt volt egy félév jogom, és tanultunk annó valami ilyesmiről de most nem találom, átnéztem a Magyarország alaptörvényét de vagy átsiklottam felette vagy rossz helyen keresem.

A történet pedig az, hogy érteni is lehessen.

Egyetemen idén hoztak be egy olyan törvényt, hogy ha bukok egy tárgyat, és újra fel akarom venni, hogy teljesíteni tudjam, akkor x Ft-ot kell befizetnem. ( ezzel nincs is annyira gond, le kell húzni a diákokat)

Viszont az már nagyobb probléma, hogy ha valaki elbukta az adott tárgyat 2-3 szor pl (2010 és 2012-ben, ezek most csak fiktív évszámok) és ekkor ugye még nem volt az egyetemi szabályzatban hogy fizetnie kell érte, hogy újra felvegye.... Azonban most újra le akarják húzni azt az X összeget amit 2012-ben kellett volna fizetnie és a mostani után is ugye fizetni kell elvileg.


Ha valaki tudja hogy melyik ez a visszafele jogalkotás, törvénye, vagy hogy egyáltalán van e ilyen, akkor azt megköszönném!


2017. jan. 31. 21:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
47%

"AZ EGYETEM SEMMILYEN TÖRVÉNYT NEM HOZ.

Legfeljebb rendelkezést, vagy szabályzatot."


Ez így igaz, de amit hoz, annak összhangban kell lennie a hatályos Magyar joggal.

2017. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!