Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kik felügyelik a közjegyzők...

Kik felügyelik a közjegyzők munkáját?

Figyelt kérdés

Amikor egy közjegyző tessék-lássék dolgozik, milyen testület vizsgálhatja meg az eseteit?


Talán az ügyvédek ügyvédi kamaráihoz hasonlóan közjegyzői kamarák?


Felel-e egy közjegyző az irodájában dolgozók munkájáért is? Gondolom kéne.



#kamara #irat #eljárás #közjegyző #felügyeleti hatóság
2017. jan. 31. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a közjegyző vétkesen megszegi a kötelezettségeit a közjegyzői fegyelmi bíróság jár el fölötte.


Ez a Kúrián és a törvényszéken működik.


A közjegyzői kamarák nem csinálnak ilyesmit, "csak" nyilvántartást vezetnek a fegyelmi határozatokról, a fegyelmi ügyek vonatkozásában.


A közjegyző munkáltatói jogokat gyakorol az irodájában dolgozók felett, így felelősséggel tartozik a munkájukért is.

2017. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Most már csak az a kérdés, hogy a "vétkesen" vajon hol kezdődik.


Esetleg gondatlanság nem tartozik bele, csak a szándékosság? Vagy az eredmény nagyságrendje szerint kell nézni?


Bár, igazából, talán minden olyan munkavégzés ami a köz bizalmát aláássa bármilyen hivatalban, tekinthető vétkesnek. Főleg, hogy csak néhány száz közjegyző van, ha igaz.

2017. jan. 31. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét probléma?
2017. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Enyhén szólva bonyolult...


Van egy többéves hagyatéki ügyem, amiben minden iratban hiba vagy hiány van. Utólag derült ki, hogy kihagytak belőle. Levelezési címemnek az a cím van megjelölve -logikusan- ahol tudták a lakcímem. De az idézést visszaküldte a levelezési címről valaki, a kézírás nem azé, akinek a neve alá van írva. És az aláírás nem azonos a hagyatéki leltár utáni aláírással, ami valódi. Jól ismerem a kézírást. Mivel nem jelentem meg a tárgyaláson, a közjegyző megbízta a másik örököst az én ügygondnokságommal. Jól el is látta, a saját érdekében.


Nem tartom kizártnak, hogy már kiderült más esetekből, hogy probléma volt ezzel a közjegyzővel, mert már máshol dolgozik, igaz ott is közjegyző, csak más ügyekre.

És gondolom, az érintettek kérése nélkül nem kezdenek el megvizsgálni minden egyes ügyet, amit csak intézett.


Akkor meggondolom, hogy mit csináljak.

2017. jan. 31. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen akkor milyen hátrány ért?
2017. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindegy.


Köszönöm a választ, ennyi segítség is elég volt, hogy merre induljak.

2017. jan. 31. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha konkrét hátrány is ért, akkor azzal semmit sem érsz, ha fegyelmi indul a közjegyzővel szemben. Ezért kérdeztem, hogy mi a probléma, mert akkor tudunk - talán - olyan tippet is adni, hogy merre indulj, hogy neked is jó legyen.
2017. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A konkrét kárt megpróbálom rendbehozni, írtam az önkormányzatnak, hogy a hagyatéki leltárt módosítani és kiegészíteni is kéne.

Bár, az önkormányzat ügyintézője is ludas lehet.


A baj mindig az, hogy az akármilyen okból elkövetett hibákat sokkal nehezebb kijavítani, mint amennyi munkába eredetileg került volna, he rendesen elvégzik.


És ott van az ellenállás is azok részéről, akik tudják, hogy rajtuk is állt.

2017. jan. 31. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

"Van egy többéves hagyatéki ügyem, amiben minden iratban hiba vagy hiány van. Utólag derült ki, hogy kihagytak belőle. Levelezési címemnek az a cím van megjelölve -logikusan- ahol tudták a lakcímem. De az idézést visszaküldte a levelezési címről valaki, a kézírás nem azé, akinek a neve alá van írva. És az aláírás nem azonos a hagyatéki leltár utáni aláírással, ami valódi. Jól ismerem a kézírást. Mivel nem jelentem meg a tárgyaláson, a közjegyző megbízta a másik örököst az én ügygondnokságommal. Jól el is látta, a saját érdekében. "


Milyen hiány van az iratokban és mi a hiba pontosan?


Attól, hogy Te valamit hibának gondolsz, még nem biztos, hogy jogilag is az. (nem vagy sem közjegyző, sem leltárelőadó - nem ismered a szabályokat)


Mit hagytak ki belőle utólag? Ha nem része a hagyatéknak persze, hogy kihagyták...Mit mondtam, nem ismered a szabályokat.


Az aláírás nem azonos a leltár utáni aláírással - Semmit nem jelent. Hivatal állítja ki a leltárt, megszabott keretek között. Az erre jogosult írja alá és pecsételi le.


Nem jelentél meg így a közjegyző megbízta az ügygondoki feladatokkal a másik örököst, aki a saját érdekét képviselte.


Ilyenkor elsősorban ügyvédi irodát, vagy egyéni ügyvédet kell kirendelni ügygondnokként. Kivételesen sürgős esetben - itt ez történhetett - kirendelhető a másik örökös, AMENNYIBEN NINCS ÉRDEKELLENTÉT A KÉPVISELT ÉS A KIRENDELT ÖRÖKÖS KÖZÖTT!


Ezt a közjegyző megvizsgálta és döntött a kirendelésről, mert szabályosnak ítélte meg.


Az, hogy Neked az eredmény - a képviselő eljárása - mégse tetszik, az nem szakmai hiba, mindössze csak a személyes "véleményed".

2017. febr. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

05.05.


Köszönöm a véleményt.


A szabályokat elolvasta. Az iratokat én látom, nincsenek rendben.


Ha nem voltak a hiányzó dolgok részei a hagyatéknak, akkor még nagyobb a probléma, mert részei kellett volna hogy legyenek.


Persze, hogy sürgős volt, hogy nehogy megtudjam. Más sürgősségi ok nem volt.


Mindenesetre nagyon érdekes, ha ilyen előfordulhat. Tanulságos. a családra nézve is, és a hatósági ügyintézésre nézve is.


De majd meglátjuk, mi lesz.

2017. febr. 1. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!