Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén ilyen esetben,...

Válás esetén ilyen esetben, hogy lenne?

Figyelt kérdés

Egyelőre még házasságról szó sincs, de tegnap egy barátom azt ecsetelte nekem, hogy ági vagyon esetén, tehát ha valamit én örökölnéh mindegy hogy házasság közben szállt rám, az csak engem illet, és nem kell osztozkodni rajta, nem minősül közösen megszerzett vagyonnak. Tehát ilyen esetben házassági szerződést se kell írni, ha valaki ezt féltené.

Továbbá ha én úgy kapnék házrészt nagymamámtól, hogy nekem ajándékoz 25%-t és 75% édesanyámé, ilyen esetben is csak az én tulajdonom maradna? Házasság előtt és házasság közben történne ugyan az a forgatókönyv, csak engem illet mindképp válás esetén?


2017. jan. 31. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az iiletönek igaza van, de a legtöbben teljesen félreértik, mikor lenne értelme házassági szerzödésnek.


Külön vagyonnak számít minden, ami már a házasság elött megvolt, amit ennek eladása után az árából vettek, a házasság elötti spórolt pénz, illetve az ebböl vett értéktárgy, a házasság alatt személyre szóló ajándék, akár értéktárgy, akár pénz, az összes örökölt vagyontárgy illetve pénz.

Ezek válás után az eredeti tulajdonosnál maradnak, mert a házasság alatt sem volt közös vagyon.

2017. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jan. 31. 12:12
 3/3 mi a fene ***** válasza:
Kérdezz egy szakembert.Én úgy tudom, ha a különvagyon a házasság fennállása alatt eladásra kerül, az árán vett másik vagyon már közös lesz.
2017. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!