Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén kinek mennyi jár...

Válás esetén kinek mennyi jár ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A feleség örökölte a ház egyharmadát, majd a házasság alatt a férj a különvagyonából (erről papír is van) megvette a maradék kétharmadot. A földhivatalnál bejegyezve fele-fele arányban lett. Ebben az esetben a feleségé az egyharmad, és a maradék feleződik, vagy mivel a férj különvagyonból vette, így egyharmad-kétharmad?
2013. szept. 8. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Válni csak idióták szoktak. Én elkoboznám az egész vagyont és szét osztanám a normális családok közt.
2013. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez rendkívül sokat segített.
2013. szept. 8. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Feleség 1/3, férj 2/3 a tulajdonos, ha kéritek a felülvizsgálatot. Viszont nem ok nélkül lett bejegyezve fele-fele arányban. Azt is nézik, hogy az évek alatt mennyi lett közös vagyonból ráköltve. Így a valós hányad konvergál majd a feléhez.
2013. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A férj fizette ki a haszonélvezőket, és a fizetése is mindig több volt, mint a feleségnek, szóval nem biztos, hogy nagyon közelítenénk a feléhez. De köszönöm, a logikát értem, én is nagyjából így gondoltam!
2013. szept. 8. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen ki mennyit keresett, mégha valamelyik fél semmit se keresett volna, a vagyonközösség miatt a fizetés akkor is közös vagyonnak számít.
2013. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a vagyon közös, csak írtad, hogy a házra költött összegtől is függhet - tehát ha a házfelújításkor a férj 12 órában dolgozott, a feleség meg munkanélküli volt, akkor az se a feleség oldalára billenti a mérleget.
2013. szept. 8. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!