Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom adózás nélkül...

Hogyan tudom adózás nélkül törvényesen eladni több mint 5éve tulajdonomban lévő házam, rászoruló barátomnak az ingatlan becsült értek ára alatt?

Figyelt kérdés

Van egy kis házam vidéken.

Magam félig Budapesten félig Ausztriában lakom.

Nincsen semmi szükségem a vidéki kis házra. Csak bajlódok vele, h mindig le legyen vágatva előtte meg a kertjébe a fű, meg a semmire fizetem a készenléti mérőóra díjakat.

Meg üresen áll, volt már, hogy bemásztak, elvittek az udvarból dolgokat.


El akarom adni egy barátomnak és a családjának, aki abba a városban albérletben lakik, ahol ez a házam van.

Nagyon nehezen élnek meg és szeretnék segíteni.


2,5 millió az ingatlan hivatalos becsült értéke.

Több mint 5 éve a tulajdonomban van.


500 ezer Ft -ért odaadnám nekik.


El lehet adni törvényesen, adózás nélkül a házat?

Mennyit kell adózni, hogyha kell, ha 2,5 millióra van becsülve és 500 ezerért eladom?

Úgy tudom, ha már 5 éve a tulajdonomban van, akkor a becsült értéken történő eladásnál, nem kell adózni.

De mi van, ha a becsült érték alatt adom el?


Hátha tudtok valami okosat mondani. Nincs időm most ügyvédhez szaladgálni. De szeretnék mihamarabb segíteni nekik, hogy legyen saját otthonuk.


Köszi.



2017. jan. 29. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ajándékként odaadni nem lehetne?
2017. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ajándék esetén is adózni kell, ha ekkora értékű az ajándék.


Úgy tudom, hogy ha 5 évnél több ideje enyém az ingatlan, akkor adó mentesen eladhatom, annyiért amennyi a becsült értéke.


Az érdekelne, ha valaki tudja, hogy:

---Kell-e adózni és, ha igen mennyit(%) , ha 5 évnél több ideje van a tulajdonomban egy ingatlan és a becsült értéke alatt akarom eladni?


Köszi

2017. jan. 29. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha már benne vagy az ötödik évben, akkor már adómentes az eladás.
2017. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szívességi lakáshasználat?
2017. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg úgy, hogy leírod a szerződésben a valós értéket és leírjátok, hogy azért ennyi a vételár, mert az ingatlanon való kárelhárítás, veszélyes anyag eltávolítása, ottlévő lom elhordása, vagy valami hasonló az ő feladata és ez 2 millió forintnyi értékcsökkentő tényezőt képvisel, ezért a fizetendő összeg 500.000 forint.
2017. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szívességi bérbeadás nem jöhet szóba. Eladni szeretném nekik, csak nagyon kedvező áron, hogy legyen otthonuk, saját tulajdonuk.
2017. jan. 29. 16:34
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha már úgyse kell adózni, mivel 5 évnél több ideje van a nevemen.


Eladhatom úgy, h 2,5 milliót írunk a szerződésbe, de 500 ezret fizet ki.

Aztán én aláírom hivatalosan, hogy kifizette a 2,5 milliót.

Ilyet lehet?


Gondolom a pénz átadás nem kell, hogy feltétlenül ügyvéd előtt történjen. Így lehet olyat, hogy odaadja az 500 ezret és az ügyvédnél meg mondom, h ki van fizetve a ház becsült értéke a 2,5 milló, minden rendben, ezt írjuk a szerződésbe.

Ez lehet működő?

2017. jan. 29. 16:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,ha létezik mennyország,egyszer te biztos oda fogsz kerülni.


Több ilyen ember kellene a Földre.


Bocsi,nem tudtam komment nélkül hagyni:)

2017. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az adómentes azt jelenti, hogy a vételár a te adómentes bevételed lesz. Akkor is ha 10 millióért adod el.

2. A vevőnek illetéket kell fizetni a vásárlás után, ez a vételáron felül van. Ez alól csak akkor mentesülhet, illetve csökkentheti, ha ő korábban adott el ingatlant.

3. A vételár bármennyi lehet, de az illetéket a forgalmi értéke után kell megfizetni, ez azt jelenti, hogy ha a NAV nem fogadja el a szerződésbeli árat, akkor maga fogja megbecsülni az értékét és az után kell az illetéket megfizetni:

[link]

Vagyis kalkuláció szerint 500e után 20 ezer az illeték, de ha a NAV 2,5 millióra értékeli, akkor 100 ezer lesz az illeték.


Ha nincs pénze a leendő vevőnek, akkor ne írjatok magasabb árat, mert akkor meg az lesz gyanús, hogy miből telt neki erre. Az alacsony árra elég indok az, hogy te már nem ott élsz és szeretnél megszabadulni tőle. Persze ettől még lehet magasabb az illeték, de legfeljebb a vételárból majd odaadod a vevőnek.

2017. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért nem írtok egy szívességi lakáshasználati szerződést aztán 4-5 év alatt összeszednek annyi pénzt, hogy ki tudnak normálisan fizetni. Ez is nagyon nagy ajándék lenne tőled.
2017. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!