Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit akarhat tőlem a Járásbírós...

Mit akarhat tőlem a Járásbíróság a 6 évvel ez előtti címemen? Milyen ügyekkel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Anyukám címére jött egy levél(vastag boríték),de anyukám nem vette át.6 éve elköltöztem és eléggé meg vagyok ijedve,hogy mit akarhatnak!Nem tettem semmilyen törvénytelen dolgot.

2017. jan. 28. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Meg fogsz lepődni: valamilyen bírósági üggyel kapcsolatos. A járásbíróságok leginkább ilyenekkel foglalkoznak. Egyébként meg ha a bejelentett lakcímed még mindig a 6 évvel ezelőtti, akkor oda fognak érkezni a levelek. De nem kell megijedni: attól, hogy levelet kapsz, még nem feltétlenül tettél törvénytelen dolgot. Lehet, hogy sértett voltál, csak még nem tudsz róla. Viszont a "nem veszem át, mer' én nem csinátam semmit, éngömet ne keverjenek bele semmibe" hozzáállás ritkán szokott jóra vezetni, érdemes átvenni a levelet és elolvasni, miről van benne szó.
2017. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt álmomban sem gondoltam,hogy bírósági ügyekkel foglalkoznak....Nem oda vagyok bejelentve,sőt a postán is le lett adva egy papír,amin "kijelentkeztem" arról a címről,és megadtuk a mostani állandó lakcímemet,csak valamiért a drága postás oda viszi ki a leveleimet!Anyum meg nem vette át,csak felhívott hogy ez van.Hívtam a bíróságot,de sajnos már nem volt ügyfélfogadás.A mivel foglalkoznak kérdés,pedig arra vonatkozik,hogy milyen jogi ügyek tartoznak alájuk?Pl:végrehajtás,állatvédelem,sikkasztás...
2017. jan. 28. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

"... csak valamiért a drága postás oda viszi ki a leveleimet!"

Ha az van a borítékon címként, oda fogja vinni. Nem tehet mást.

"... sőt a postán is le lett adva egy papír,amin "kijelentkeztem" arról a címről"

Remélem, az okmányirodában is adtál le ilyet papírt és kaptál új lakcímkártyát. Ha nem, akkor a postán hiába lobogtatsz bármit, a bíróság továbbra is a régi lakcímeden fog keresni, onnantól lásd a fenti pontot. Hiába tudja a postás, hogy hol laksz most, neki a megadott címre kell kézbesítenie a küldeményt.

Egyébként gyakorlatilag bármi lehet a levélben. Lehet fizetési meghagyás, lehet, hogy tanúként vagy sértettként idéztek be valamilyen ügyben. Polgári vagy büntetőjogi esetről lehet szó, ezek skálája pedig eléggé széles (mindhárom általad említett példa beletartozik első fokon).

2017. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az okmányirodában 6 éve ez a cím van bejelentve ahol lakom!Hétfőn bemegyek a bíróságra és megpróbálom kideríteni,mit akarnak!
2017. jan. 28. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami dolgod csak volt a bíróságon annak idején, nem? Gondolkodj, hátha volt akármi.

Egyébként pedig mondok egy nagyon egyszerű példát, mondjuk, ha büntető ügyről van szó.

Utólag kell rendelkezni valamiről, pl. egy bűnjelről, amiről hoznak egy határozatot utólag, akár évekkel később az eljárás befejezte után. Ilyen is érkezhet.

És a bíróság nem valószínű, hogy ha már benne voltál az eljárásban bármilyen minőségben is, akkor le fogja kérni a jelenlegi lakcímedet, hanem a korábban, az iratok között szereplő címedre fogják kikézbesíteni az iratot. És ez jelen esetben anyukád lakcíme.

Szóval, anyukád nyugodtan átvehette volna, te meg utána elolvasod, hogy mi az. De ha már nem vette át, akkor ha bemész személyesen, akkor úgyis odaadják és megtudod.

2017. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a postás hagyott ott értesítést, akkor azon feltehetően van egy ügyszám. Ha az ügyszámban lévő első betű B, akkor büntetőügyben, ha P, akkor polgári ügyben jött valami.


Én egyébként az utóbbira tippelek, mert büntetőügyben (kivéve a magánvádasat) a bírósági eljárás előtt van nyomozás, akkor tudnál róla.

2017. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értesítőt nem hagyott,mert anyum beszélt a postással és neki mondta,hogy nem veszi át!!!
2017. jan. 28. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:

A járásbíróság az általános hatáskörű bíróság Magyarországon, első fokon a legtöbb üggyel ők foglalkoznak. Polgári, büntető, közigazgatási... BÁRMI lehet. Mi ezt hogyan álmodjuk meg neked?

Az viszont biztos, hogy ha nem veszed át a levelet, beáll a kézbesítési vélelem, és nélküled is lefolytatják az eljárást - a következményeket pedig te viseled.

Azt tanácsolom, inkább vedd át, és meglátod, mi az. Lehet, hogy tanúnak hívnak, te meg itt pánikolsz a semmiért.


Ügyvéd

2017. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!