Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most akkor illegális?

Ez most akkor illegális?

Figyelt kérdés

A port.hu-n beírtam egy film hozzászólásai közé, hogy nekem megvan az a film, amit sokan keresnek és ha valakit érdekel, akkor tudok másolni belőle.

Meg is történt, két embernek küldtem is, ki is fizették, szóval rendben ment minden.

Ez illegális?


2010. máj. 5. 14:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

"Én nem szeretnék hozzátartozni ehhez a "félhez". Mert ezért tart itt ez az ország. Köszi, a felvilágosítást! ;)"


Tényleg illegális,de ugyan már,csináld nyugodtan.A saját erkölcsi érzékedre halgass.Ha szerinted ez bűn,akkor ne tedd.De azért mert a törvény baromság,attól még tedd nyugodtan.A saját erkölcsi érzékedre halgass!!!Szerintem csak az erkölcstelen a pénzért csinálod.De ha szivességből,akkor nem.Esetleg olyan törvényt nem akarnak hozni,hogy az is illegális,ha kölcsönadod(nem lemásolod)a haverodnak???!!!És nem vagyok benne biztos,hogy ez nincs már most így...A végén ott fogunk tartani,hogy egy DVD-t csak egy ember nézhet,és családi filmnézéshet 3-4 DVD-t kell venni,mert csak úgy szabályos...CSAK a SAJÁT erkölcsi érzékedre halgass!!!

2010. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Ezt a "csak a saját erkölcsi érzékedre hallgass" dumát majd akkor vedd elő, amikor a bíró rád néz és azon gondolkodik, hogy hány évet adjon ennek a szerencsétlennek.


Természetesen a jogvédett dvd másolása és terjesztése büntetést von maga után! Ez alól kivétel a biztonsági másolat. Legalább annyi eszed volna, hogy ne a port.hu -n üzletelj. Ez olyan mintha én dealer lennék és a rendőrség elé állnék füvet árulni.

2010. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

"Ezt a "csak a saját erkölcsi érzékedre hallgass" dumát majd akkor vedd elő, amikor a bíró rád néz és azon gondolkodik, hogy hány évet adjon ennek a szerencsétlennek. "


Te hülye vagy.Ilyenért csak azokat büntetik,akik nagyüzemileg csinálják,pénzért.Ha havernak másolod,vagy akár a port.hu-n,de nem üzletből,akkor leszarják.De még foglalkoznának is vele,akkor is mégis milyen évekről beszélsz ekkora mennyiségnél?Néhány darabért pénzbüntetést adnak,amit vagy kifizetsz,vagy ha nem,akkor néhány HÓNAP FOGHÁZ(ergo hozzás hasonló pitikkel,meg ittas vezetőkkel zárnak össze,nem kemény fiúkkal),és az erkölcsidbe sem írják bele,mert ahogy szabadulsz,mentesülsz.Vagy felfüggesztettet,amit 3 évig írnak be(ha ugyan nem mentesítettek előre),és nyilván beleírják,hogy miért kaptad,és szerintem le fogják szarni az állásinterjún,mert a HR-es első gondolata röhögés közepette az lesz,hogy "Hisz az én otthoni XP-m is másolt,és a fiam imádja a moziban felvett Shrek-et.Ez nem ugyanaz,mintha komoly dogog miatt lennél büntetett,max,ha közszférába mennél."De nem kapsz sem pénzbüntetést,sem felfüggesztettet,ugyanis LESZARJÁK.Vicc az egész.És a marihuána dolog is.Ugyan már.Ja és én szoktam drogozni.Csontos Richárd,Debrecen,született Budapest 1991.07.20 Ezek nem kamu adatok,jelentsen már fel valaki,léccciii!!!!!!!

2010. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Ja és otthon nem tartok,csak buliban szívtam tegnap,meg hétvégén szoktam,de gyorsan jelentsetek fel,mert 3 hét után kiürül,és nem lehet kimutatni!!!Jelentsetek fel!!!:D:D:D:D



ui:Viccelek,nem szoktam szívni,de ha szívnék, ki merném írni,mert vicc az egész.Komolyan.Röhejes.

2010. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan másolhatsz, és nem 1-2 példányt, hanem 1000-2000 példányt! Csak ne haszonszerzés legyen a cél! Ha önköltség+postaköltség áron (gyakorlatilag szívességből) másolod a filmet, zenét stb. (kivéve 1-2 programot), akkor a jogdíjra jogosult követelhet jogdíjat, de nem tőled, hanem azoktól, akik minden írható és újraírható adathordozóra (CD, DVD, pendrive, vincseszter, de a mobilod memóriakártyájára is) eleve adót raknak, így te az arra felírt-felírandó alkotásért előre fizettél!!! Aki pedig jogdíjat akar, követelőzzön azoktól, akik az így befolyt összegből többmilliárdos székházat építettek, 10-20 milliós szolgalati kocsikkal furikáznak, az jogosultaknak pedig eddig egy fillért sem fizettek! Erről a Juszt Laci is tudna mesélni, volt is egy ilyen műsor az egyik kincstári TV-n !
2010. máj. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
06:52!Jogos,csak sajnos ezt nem így látják.
2010. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!