Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha 4 éve elváltam...

Mi a teendő, ha 4 éve elváltam, a házasságomból született 15 éves fiam lehet nem az enyém?

Figyelt kérdés
Ha bebizonyosodik, hogy nem, perelhető e az ex, illetve visszakövetelhetem-e a gyerektartást. A válás után a gyerek nem tekint apjának.
2017. jan. 10. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

Kérsz egy apasági vizsgálatot, ezt nem tagadhatja meg az anyuka.

Ha bebizonyosodik, hogy nem te vagy a biológiai apa, a gyerektartás visszakövetelhető, kamatos kamattal, a gyerek meg nem viselheti a nevedet.

2017. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Szép ember lehetsz. 15 évig nevelted erre csak azért mert a feleséged esetleg félre ment már nem a gyereked? Értem hogy szar helyzet de ezt nem a gyereken kell levezetni.
2017. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%
Kedves második, most már csak azt indokold meg, miért kéne fizetnie a kérdezőnek gyerektartást egy idegen részére?
2017. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Gyerektartást nem követelheti vissza.
2017. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
De visszakövetelheti. Ezt úgy nevezi a jog, hogy jogtalan gazdagodás. Szép is lenne, ha nem lehetne visszakövetelni, minden második k.va ebből élne, hogy a nyakába varrja a pulyát valakinek, aztán csóközön, mikor kiderül a trükk, csak széttárná a karját, hogy bocsi öreg?
2017. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
15 év után jut eszedbe? Miért nem tekint a gyerek apának? Biztos oka van, és most bosszút akarsz állni. Gyerektartást nem kovdtelhetsz vissza, a DNS vizsgálat drága, jó nagy bukta lesz ez neked.
2017. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Nehogymár a férfi hibája legyen, hogy a felesége kakuknak hiszi magát. Baromi gusztustalan az ilyen nő. Nem elég, hogy félre dug, évekig hazudik, még a pénzét is megcsapolná a férfinak. Ha jó kapcsolat lenne köztem és a fiú között, akkor természetesen támogatnám őt. Nemcsak a vér számít. Mivel nem tekinti a fiú apjának, ezért nem adnék neki semmit.
2017. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

És miből gondolod, hogy nem a tiéd?

Én nem biztos, hogy rögtön bíróságra mennék, mert ha mégis a fiad, akkor elég sokba fog neked kerülni az egész eljárás.

Inkább valami magán intézettel csináltatnám meg, és ha már biztos van az eredményben, hogy nem a tiéd, akkor jöhet a bíróság.

2017. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

#3 nem idegen eddig ő nevelte.

#4 csalfa asszony? Hát jó 😂😂😂bár hogy egy komment miatt ne vegyenek ember számba durva.


Nem a gyerektartáson akadtam ki ha nem azon hogy miután 15 évig ő nevelte most úgy döntött hogy nem tekint rá a gyerekeként. A gyerektartást perelheted de mint mondtam attól még ha nem is biológiailag a gyereked.

2017. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Gyt-t nem követelheti vissza. Ennyi. Az a gyerekre lett fordítva, tőle nem követelheti. Bele lehet nyugodni, nincs olyan, hogy 15 év gyt-t akar valaki vissza. Inkább menj el dolgozni.
2017. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!