Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kölcsönzött munkaerőnek...

Kölcsönzött munkaerőnek mikortól jár azonos bérezés, mint a saját munkaerőnek?

Figyelt kérdés

Ha egy munkahelyen azonos beosztásban dolgozik saját munkaerő, és kölcsönzött munkaerő is akkor mikortól jár neki azonos bérezés.

A régi munka törvénykönyvében ha jól emlékszem úgy szólt a törvény, hogy a kölcsönzés 3. éve után azonos alapbér illeti meg a kölcsönzött munkaerőt, és a kölcsönzés 4. éve után azonos alapbér, és azonos béren kívüli juttatások illetik meg a kölcsönzött dolgozót, mint a sajátot.

Az új munka törvény könyvében viszont ezt találtam:

A munkabér összegére, az egyéb juttatásokra az egyenlő bánásmód követelményére vonatkozó rendelkezéseket a kölcsönvevőnél történő foglalkoztatás száznyolcvannegyedik napjától kell alkalmazni arra a munkavállalóra, aki

a) a kölcsönbeadóval munkaerő-kölcsönzés céljából létesített határozatlan idejű munkaviszonyban áll és kölcsönvevőnél történő foglalkoztatás hiányában is díjazásban részesül,

b) a 2004. évi CXXIII. törvény 1. § (2) bekezdés 1. pontjában meghatározott munkaerőpiactól tartósan távollévő munkavállalónak minősül,

c) a helyi önkormányzat többségi tulajdonában lévő gazdasági társaságnál vagy közhasznú szervezetnél, vagy nyilvántartásba vett közhasznú szervezetnél munkaerő-kölcsönzés keretében végez munkát.

(4) A (3) bekezdés alkalmazásakor az azonos kölcsönvevőhöz történő ismételt kikölcsönzés esetén a napok számítása tekintetében a 214. § (2) bekezdésében foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.

Jól értelmezem én azt, hogy 184 ledolgozott nap után, mindenben egyenlő dolog illeti meg a kölcsönzött munkaerőt is. Például ha a gyárba a saját munkaerőnek fizetésen felül, jutalmat, vagy bónuszt adnak, akkor ha a kölcsönzött munkavállaló több mint 184 napja dolgozik ott, akkor őt is megilleti ez az extra pénz?



2017. jan. 5. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy év után kaptam.
2017. jan. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a választ!

Bár csak a saját tapasztalatod.

Én jogban jártas személytől várnék választ, hogy ezt a törvényt hogy kell értelmezni.

2017. jan. 6. 09:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pl sose kaptak jutalmat azok akik munkaerő kölcsönzőn keresztül jöttek. Az idei év volt hogy először kaptak ilyet mert kiharcolták maguknak. Ezenkívűl évek után is kapunk havi juttatást plusz órabéként. Na ilyet ők biztos nem kapnak mert nem a cég alkalmazottai.
2017. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Röviden tömören egy bérelt dolgozó sosem lesz egyenrangú egy saját dolgozóval.
2017. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár úgy érzem egyik válaszoló se jogban jártas személy, csak a tapasztalatit írja le.

Pontosan ezért kérdeztem ezt a dolgot meg, mert úgy ahogy nálunk is, ugyanúgy rengeteg cégnél direkt azért azért alkalmazzák a munkaerő kölcsönzést, mert a munka területén ugyanazt várják el a kölcsönzött munkaerőtől, de rengeteg plusz juttatás meg nem adnak meg nekik ami a saját dolgozóknak megjár. És úgy gondolom sok munkahelyen ezt törvény ellenesen teszik, csak a munkavállalók sokszor nem is ismerik a rájuk vonatkozó törvényeket, vagy ha ismerik is, nem mernek fellépni a törvénytelenség ellen.

2017. jan. 7. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!