Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van, ha nem állok meg...

Mi van, ha nem állok meg sötétben, a puszta közepén a rendőrnek, ha egyedül vagyok az autóban?

Figyelt kérdés

Volt már kellemetlen tapasztalatom ilyen szituban, ugye hát azt hazudnak, amit akarnak. Elkövetek vmit, ha nem állok meg, hanem a gázra lépek, aztán majd a következő városban, de mindenképp tanúk előtt állok meg?


Hát már bocsánat, de mi a garancia arra, hogy nem tesznek drogot a kocsimba vagy éppen nem találnak ki olyat, amit el se követtem? Szóval van erre valami szabály, hogy hány méteren belül kell megállni lakott területen kívül és belül?


2017. jan. 4. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van szabály. Azonnal.
2017. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Elméletileg a legrövidebb időn belül arra alkalmas helyen biztonságosan meg kell állnod.

Gyanítom azt hogy 25km múlva ítélted biztonságosnak a megállást már a bíróságon magyarázhatod.

2017. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
persze, mondom még egyszer: a puszta közepén, se lámpa se ember sehol, és én meg egyedül a kocsiban héé !!!
2017. jan. 4. 18:29
 4/18 A kérdező kommentje:

oké de és azt hogy magyarázom és bizonyítom a bíróságon ha betesznek 2 kiló heroint a kocsiba?

bár épp beszéltük h amúgy se árt kamerát szereltetni a kocsiba, volt már olyan alkalom, hogy bizony jól jött volna. szóval majd kamerával megállok ....

2017. jan. 4. 18:31
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Meg kell azonnal állnod,egyébként bűncselekményt követsz el.
2017. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 KecskeShajt újra! ***** válasza:
A rendőr valószínűleg be fog szólni a központba és kiküldenek egy járőrt.
2017. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Akkor most nézzük máshonnan a dolgot, ezek szerint a puszta közepén a rendőr nem igazoltathat és te nyugodtan lophatod a tanyámról a csirkéket?
2017. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát már bocsánat, de te is azt hazudsz, amit akarsz.

Lásd a kérdést...

2017. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem három hasonló esetem is volt, és sikerült mindegyiket kimagyarázni. Az elsőnél éjszaka, puszta közepén, rossz fényviszonyok, elbujt civil autó, két zsernyák integet. Tovább mentem, kb 3 km rendőrautó keresztben az úton, kézi refivel körkörösen integetnek 6 zsernyák, +2 kocsi. Megálltam mintha mi sem történt volna, fullra mindent leellenőriztek + szonda. A végén kérdezték meg miért nem álltam meg a kollégáiknak. Azt mondtam útonállóknak néztem őket. Puszta közepén, két sötét alak, elbújt autó..

Volt olyan hogy éjjel, kereszteződés után akartak leállítani én meg jobbra elfordultam a kereszteződésben. Direkt szívattam őket, toltam neki hogy mielőbb hazaérjek, és beálljak az udvarunkra. A kapuban vártam őket mire villogva odaértek. Volt egy kis felindulás részükről, de nyugodtan elmagyaráztam nekik a szitut, hogy haza jöttem,meg hogy már magánterületen vagyok. Azért hogy megnyugodjanak, kihangsúlyozva hogy nem lennék köteles, de igazoltam magam, a kocsit,+szonda. A harmadiknál úgy 50%-ban kicsit elkésve próbáltak leinteni, én meg tovább mentem. Ott is kb 2 km-re lemeszeltek, de nem csináltak belőle nagy ügyet, csak azt mondtam hogy csak utánam intett a kollega, és forgalmi okokból nem lett volna biztonságos megállni.

De ha komoly a szitu, akkor az emberre ráhúzhatják a jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenséget, ami ha nem párosul mással, akkor szabálysértés.

2017. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#8

na csak van egy nagy különbség: én egyedül vagyok, ők pedig hárman. azaz kinek fognak hinni a bíróságon ha betesznek drogot? nem frankó ez így ...


utolsó: jó, ezek amolyan jobban elsült kis esetek, na de engem próbált már megállítani olyan is, akitől konkrétan megijedtem a sötétben, kigyúrt kopasz, tipikus neonáci külsővel, hát bocs, de inkább legyen tanú arra, amit művelnek ... és ne feledjük, hol élünk. azért itt sosem tudni, mi a frászt akarnak vagy mi a frász lesz egy sima igazoltatásból. te is írod, hogy átkutatták alaposan a kocsit, na de és hogy? és mit csináltál volna, ha ott vannak 5-en és "eléd tesznek" 5 csomag kokót, hogy azt ott "találták"? komolyan érdekelne ...

2017. jan. 4. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!