Az ügyvédeket nem kéne néha arra kötelezni, hogy elmenjenek szenet hordani egy bányába?
Csak hogy tudják, kb. mit jelent az a szó hogy munka...
Illetve néhányan közülük nem szokta leokádni önmagát?
Egyébként vicces, hogy a társadalom azt hiszi, hogy az ügyvédnek az első számú feladata a bűnözök védése, mást se csinál csak elvetemült gyilkosokat óv meg a börtöntől.
Képzeljétek el, az ügyvédek többsége egyáltalán nem foglalkozik büntetőjoggal, nem vállal el büntetőesetet és a bíróságok is általában csak néhány jól bevált, ismerős helyi ügyvédet rendelnek ki védőnek.
A büntetőjog csupán egy apró szelete a jogrendszernek, olyan mint az orvostudományban a kardiológia. És miképpen nem minden orvos kardiológus, úgy az ügyvédek sem mind büntetőjogászok. Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy az orvos mást sem csinál csak szívműtétet.
'Egyébként vicces, hogy a társadalom azt hiszi, hogy az ügyvédnek az első számú feladata a bűnözök védése, mást se csinál csak elvetemült gyilkosokat óv meg a börtöntől.'
Szerintem a tv-műsorok ehhez hozzájárulnak.
"Azért az esetek többségében nincs is szükség ügyvéd közreműködésére."
Igen, mindaddig, míg nincs valami probléma, amíg a felek között nem alakul ki valamilyen érdekellentét, vagy vita.
Az ügyvédnek (például szerződéskötéseknél) az a feladata, hogy a felek akaratát (a megállapodást) olyan módon rögzítse, hogy az a későbbiekben minél kevésbé legyen bármelyik oldalról megtámadható, és minél pontosabban szabályozza a szerződő felek egymással szembeni jogait és kötelezettségeit.
Valóban, ügyvéd nélkül egy szerződést megkötni sokkal egyszerűbb, és jóval olcsóbb (meg lehet spórolni az ügyvéd díját, ami néha nem kevés). De elég csak példának a lakásüzérkedést felhozni, nézz utána, hányan vesztették el a lakásukat a rosszul (sokszor szándékosan rosszul) megfogalmazott szerződések miatt.
Vagy hányan járnak rosszul egy válóperben, vagyonelosztáskor, amelyet egy jól (azaz pontosan) megalkotott házassági szerződés megelőzhetett volna. (Tudom, nálunk "nem szokás" házassági szerződést kötni.)
De még egy munkaszerződés sem csak annyiból áll, hogy az egyik majd dolgozik, a másik meg majd fizet - és ez sem véletlen.
Tetszik, vagy nem, a jogászokra egy jogállamban szükség van. Ugyanez a jog - amit sokan tehernek éreznek - véd mindannyiunkat a mások (és a saját) túlkapásai ellen is.
#14 Nem véletlenü írtam, hogy "esetek többségében".
Amúgy meg, ha már valaki "fontosabb" szerződés megkötésére adja a fejét, jobban jár, ha azt közjegyző által hitelesítve teszi.
"MI VAAAAAN???? Az ügyvédek nem tudják, milyen dolgozni? 10 év tanulás, temérdek vizsga után napi 12-16 órát dolgoznak általában az ügyvédek. Miért kellene leokádniuk magukat? Azért mert a hozzád hasonló idiótáknak ingyen nem segítenek"
A kérdező féle emberek szerint a szellemi munka az nem munka, csak az a munka amikor a segédmunkás Józsi összeeszkábálja a budit.
A kérdező nyilván rájött, hogy hoppá, tanulni kellett volna aztán akkor most ő dirigálhatna, nem a szart lapátolná az udvarban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!